Search

​عبور امن از فیلترینگ با فیلترشکن Bitmask

تواناتک: فیلترشکن Bitmask ابزاری بسیار امن و رایگان است برای عبور از سد فیلترینگ در سیستم‌ عامل‌های اندروید، ویندوز، مک و لینوکس. در این مقاله به قابلیت‌های این فیلترشکن و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

Bitmask، یک ابزار متن‌باز یا اوپن سورس است که این آن را تعداد زیادی برنامه‌نویس در کشورهای مختلف با حمایت پروژه LEAP Encryption Access نوشته و منتشر کرده‌اند.

این فیلترشکن تمام ترافیک مصرفی شما را رمزگذاری می‌کند، آدرس آی‌.پی شما را تغییر می‌دهد و از نمایش آدرس آی‌.پی واقعی شما جلوگیری می‌کند. در حقیقت هیچ‌ اطلاعاتی از شما و فعالیت‌های شما جمع‌آوری نمی‌کند و از حریم خصوصی شما در برابر سایت‌های مخرب و شبکه‌های جاسوسی محافظت می‌کند.

استفاده از Bitmask کاملا رایگان است و هیچ‌ محدودیت زمانی و حجمی برای کاربران ندارد. همچنین سرعت مناسبی دارد و با اینترنت‌های 3G، 4G/LTE و Wi-Fi سازگار است. برای استفاده از این برنامه نیازی به ثبت‌نام و وارد‌کردن اطلاعات خود ندارید. 

استفاده از این ابزار آسان است، به این ترتیب که در گام نخست آن را از سایت رسمی‌ یا از گوگل‌پلی دانلود کنید سپس Service Provider یا شرکت ارائه‌دهنده خدمات را اضافه کنید. به این شکل که در بخش تنظیمات و قسمت Switch Provider، یکی از ارائه‌دهنده‌های زیر را انتخاب کنید یا با انتخاب Add New Provider یک ارائه‌دهنده‌ جدید تعریف کنید.

demo.bitmask.net

mail.bitmask.net

calyx.net

codigosur.org

riseup.net

Oblivia.vc

​ممکن است برخی از ارائه‌دهنده‌ها برای شما قابل استفاده نباشد، می‌توانید یکی‌یکی آن‌ها را بررسی کنید تا مورد مناسب برای خود را پیدا کنید. 

در تنظیمات این ابزار دو گزینه Use Bridges یا Use Snowflakes را فعال کنید. سپس در صفحه نخست در لیست سرورها، سرور پیشنهادی را انتخاب کنید؛ توصیه ما به شما انتخاب گزینه Automatically Use Best Connection است، که بهترین سرور را خود برنامه برای شما انتخاب کند. در نهایت با انتخاب گزینه Power می‌توانید به سرور کشور مورد نظر وصل شوید. 

 

لازم به یادآوری است که نسخه ویندوز این فیلترشکن اصلا نیازی به اعمال تنظیمات خاصی ندارد، کافی است تنها به سرور مورد نظر متصل شوید.