Search

عبور امن از فیلترینگ با GephVPN

تواناتک: Geph یک وی‌پی‌ان امن و متن‌باز است که شما با آن می‌توانید فیلترینگ را پشت بگذارید و به منابع فیلترشده دسترسی پیدا کنید. در این مقاله به معرفی و بررسی نحوه کارکرد این ابزار می‌پردازیم. 

امنیت وی‌پی‌ان Geph بسیار مناسب است و سورس‌کد آن در اختیار عموم قرار دارد. طبق ادعای شرکت سازنده آن، هیچ گونه اطلاعاتی از کاربر ثبت نمی‌کند که این، قطعا نشان‌دهنده محافظت از حریم خصوصی کاربران است. 

شرکت سازنده آن همچنین ادعا دارد که این ابزار از نظر ساختار به‌ گونه‌ای است که امکان دورزدن محدودیت‌های فیلترینگ شدید را هم دارد. در واقع راهکارهایی را در برابر فیلترینگ به کار بردنده‌ است که دسترسی به منابع فیلترشده را تسهیل بخشیده است. 

Geph دارای دو نسخه رایگان و تجاری است و در نسخه رایگان سرورهایی کم‌تری برای استفاده در اختیار شما قرار می‌گیرد و سرعت آن نسبت به نسخه تجاری کمتر است. این ابزار برای سیستم‌ عامل‌های اندروید، لینکوس، ویندوز و مک طراحی شده است. 

برای استفاده از این ابزار به سایت رسمی Geph مراجعه کنید و نسخه مورد نظر خود را دانلود کرده و برای استفاده از آن حساب کاربری بسازید. برای این کار کافی است روی Create New Account بزنید و حساب را بسازید و لاگ‌این کنید. در مرحله بعد روی Change Location بزنید و یکی از سرورهای رایگان را انتخاب کنید و با انتخاب گزینه Connect، به آن متصل شوید. یک مورد مهم هم که حتما در تنظیمات این وی‌پی‌ان باید اعمال کنید، این است که در بخش تنظیمات وی‌پی‌ان، گزینه Always Use Bridge را فعال کنید. 

 

فراموش نکنید در روزهایی که اختلالات اینترنت زیاد است، در بسیاری از ابزارها زمان زیادی طول می‌کشد تا به سرور مورد نظر متصل شوید، پس صبور باشید.