Search

مسدودکردن ایمیل‌های ناخواسته در Yahoo ،Gmail و Outlook

آیا  شما نیز از دریافت روزانه ایمیل‌های تبلیغاتی و اسپم، کلافه شده‌اید؟ حتما بارها به این فکر کرده‌اید که چطور می‌شود از شر این ایمیل‌ها خلاص شد و آن‌ها را مسدود کرد تا دیگر دریافت‌شان نکنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه مسدود‌کردن ایمیل‌های اسپم در جی‌میل، یاهو و اوت‌لاک را بررسی کنیم.

در اداکه نحوه مسدودکردن ایمیل‌های اسپم را به ترتیب در نسخه وب ویندوز، اپلیکیشن جی‌میل در اندروید و آی‌.او‌.اس، یاهو میل و سرویس اوت‌لاک بررسی می‌کنیم.

Windows

در نسخه ویندوز/ تحت وب با مرورگرتان وارد جی‌میل شوید، لاگ‌این کنید و ایمیل مورد نظری که می‌خواهید بلاک‌اش کنید را باز کنید. روی سه‌نقطه در گوشه بالا سمت راست در کنار نمادهای Reply و Star کلیک کنید و  سپس گزینه Block و نام شخص یا ایمیل مورد نظر را از لیست انتخاب کنید، به این ترتیب دیگر به هیچ عنوان از این آدرس ایمیلی دریافت نخواهید کرد. 

اگر ایمیل دریافتی شما از طرف یک خبرنامه یا لیست ایمیل تبلیغاتی باشد و شما نمی‌خواهید کلا آن را دریافت کنید، کافی است روی گزینه Unsubscribe کنار آدرس ایمیل بزنید. اگر در این قسمت نباشد، در انتهای متن ایمیل باید کلمه Unsubscribe را پیدا کنید.

Android

در اپلیکیشن جیمیل‌، ایمیل‌تان را باز کنید، در گوشه بالا سمت راست، دکمه‌ای وجود دارد که با سه نقطه‌ عمودی مشخص شده است. این گزینه را انتخاب کنید. در لیستی که باز می‌شود، گزینه Block و نام شخص یا ایمیل مورد نظر را بزنید تا دیگر به هیچ عنوان از این آدرس، ایمیل دریافت نکنید. 

iOS 

در اپلیکیشن جیمیل در آی.او.اس نیز روش کار دقیقا مانند سیستم عامل اندروید است. به این ترتیب که از منوی سه‌نقطه بالا سمت راست، ایمیل را انتخاب کنید و گزینه بلاک را بزنید تا از شر دریافت ایمیل از این آدرس نیز راحت شوید.

Yahoo Mail

وارد ایمیل یاهوی خود شوید، ایمیل مورد نظری که می‌خواهید ارسال‌کننده آن را بلاک کنید را باز کنید. روی سه‌نقطه‌ی افقی در بالای صفحه کلیک کنید و روی گزینه Block Sender بزنید.

نکته اینکه؛ کاربران اندروید و iOS امکان بلاک‌کردن مستقیم ایمیل‌ها را ندارند، اما می‌توانند ایمیل‌های ناخواسته را به پوشه‌ اسپم خود منتقل کنند تا دیگر به Inbox نرود.

Outlook

برای سرویس اوت‌لوک هم کافی ست وارد ایمیل اوت‌لوک‌تان شوید، ایمیلی که می‌خواهید بلاکش کنید را باز کنید. روی آیکون سه‌نقطه‌ی عمودی در بالا و سمت راست کلیک کنید، و روی گزینه Block بزنید. 

فراموش نکنید که این روش برای نسخه تحت وب است و کاربران اندروید و iOS امکان بلاک مستقیم ایمیل‌ها را در این سرویس ندارند اما می‌توانند ایمیل‌های ناخواسته را به پوشه‌ اسپم خود منتقل کنند تا دیگر به Inbox آن‌ها نرود.