Search

هر آنچه باید در خصوص امنیت اینستاگرام بدانید

تواناتک: اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی با محوریت عکس و ویدیو است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران مجازی کسب کرده است. کاربران زیادی روزانه عکس‌، ویدیو و استوری‌ها را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. ما در این مقاله آموزشی به بیان راهکارهای امنیتی در اینستاگرام  برای کاربران پرداختیم. در اینستاگرام برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی گزینه‌ها و تنظیمات زیادی برای امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران وجود ندارد، پس باید به رعایت نکات امنیتی در این شبکه اجتماعی دقت بیشتری شود.

اولین و مهم‌ترین نکته امنیتی در اینستاگرام، “Private” کردن حساب کاربری است. با این کار امنیت حساب شما بالا می‌رود و دسترسی افراد ناشناس به حساب شما و عکس‌ها و ویدیو‌های موجود در آن کوتاه می‌شود. در این حالت وقتی شخصی می‌خواهد شما را دنبال کند، درخواست خود را برای شما ارسال می‌کند. در صورت پذیرش این درخواست، این شخص از دنبال کننده‌های شما خواهد شد و به پروفایل شما و عکس‌ها و ویدیو‌های آن دسترسی خواهد داشت. برای اعمال این کار به قسمت تنظیمات اپلیکیشن بروید و در بخش اکانت، گزینه “Private Account” را فعال کنید.

اینستاگرام خود را شخصی کنید.هر از گاهی لیست “Follower”های خود را بررسی کنید و افراد ناشناس را بلاک کنید: همان‌طور که در گام نخست هم اشاره کردیم، برای امنیت بالای پروفایل خود در اینستاگرام، پروفایل خود را به صورت “Private” نگه دارید، چرا که در صورتی که پروفایل شما “Private” باشد، تنها افرادی که اجازه می‌دهید می‌توانند عکس‌ها و اطلاعات مربوط به حساب کاربری‌تان را ببینند. برای همین لیست فالوئرهای شما بسیار مهم است. بهتر است هر از چند گاهی لیست فالوئرهای خود را بررسی کنید و کسانی که برای شما ناشناس هستند را “UnFollow” و یا بلاک کنید. پیشنهاد می‌کنیم به فالوئرهایتان، ۱۰۰ درصد اعتماد داشته باشید.

از انتشار خودکار عکس‌های اینستاگرام خود در فیس‌بوک جلوگیری کنید. توصیه می‌کنیم تنظیمات انتشار عکس‌های ایسنتاگرام به صورت خودکار بر روی فیس‌بوک را برای امنیت بیشتر متوقف کنید و در صورت تمایل هر عکس و یا ویدیو‌یی را دوست داشتید، به صورت دستی در فیس‌بوک به اشتراک بگذارید. برای انجام این کار وارد حساب کاربری خود در فیس‌بوک شوید، به بخش App Setting بروید و دسترسی را محدود کنید. در اپلیکیشن اینستاگرام هم در قسمت تنظیمات در بخش “Link Accounts” می‌توانید ببینید کدام حساب کاربری شما به حساب اینستاگرام شما متصل است.

استوری، یکی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام است. در این مقاله آموزشی نحوه استفاده از آن را به شما آموزش دادیم. شما از طریق تنظیمات اینستاگرام می‌توانید مشخص کنید چه عکس می‌تواند به استوری‌های شما دسترسی داشته باشد و آنها را ببینید. توصیه می‌کنیم تنها به فالورهای خود اجازه دسترسی به این بخش را بدهید. برای اعمال این تنظیم، به قسمت تنظیمات اپلیکیشن بروید و در بخش اکانت، وارد بخش “Story setting” شوید، در قسمت “Allow Message Replies” ، گزینه “Your Follower” را انتخاب کنید، در این صورت تنها فالورهای شما می‌تواند استوری‌های شما را ببیند و در خصوص آنها برای شما پیام ارسال کنند. 

هر از چندگاهی هیستوری و یا تاریخچه جستجو‌های خود را در ایسنتاگرام پاک کنید. برای امنیت بیشتر بهتر است تاریخچه جستجو خود را پاک کنید. برای حذف تاریخچه جستجو به تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام بروید، گزینه “Clear Search History”  را انتخاب کنید.

اجازه ندهید کسانی که شما را در هر عکسی تگ می‌کنند بدون مجوز شما به عکس به بخش “Photos of You” پروفایل شما اضافه شود.  در حقیقت  تگ کردن عکس‌ها را به حالت تایید دستی تنظیم کنید، برای اعمال این تنظیم  وارد قسمت “Photos of You” شوید، روی آیکون سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید، روی گزینه”Tagging Options” کلیک کنید. پس از آن گزینه “Add Manually” را انتخاب کنید.

به شما توصیه می‌کنم حتما برای بالا بردن امنیت اینستاگرام خود به موارد بالا دقت کنید و تنظیمات لازم را اعمال نمایید.