۸ اقدام ضروری برای افزایش امنیت اینستاگرام 

امروزه کاربران بسیار زیادی روزانه در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و گاهی تمایل دارند روزمره‌گی و زندگی شخصی‌شان را به اشتراک بگذارند. برای همین دلیل حفظ امنیت این شبکه‌ اجتماعیِ عکس و ویدیو‌محور اهمیت بالایی دارد. بنابراین ما در این مقاله ۸ راه‌کار مفید برای افزایش امنیت اینستاگرام را برایتان ذکر می‌کنیم.

۱. حساب خود را خصوصی کنید

بهترین راه امن برای حفظ حریم خصوصی‌ در اینستاگرام این است که پروفایل‌تان را خصوصی یا پرایوت کنید، مخصوصا اگر فعالیت خاصی ندارید و صرفا حساب‌تان برای شما استفاده شخصی دارد. با این کار تنها به افرادی اجازه دیدن محتوای خودتان را می‌دهید که با تایید شما به صفحه‌تان دسترسی داشته باشند. 

برای این کار، در پروفایل خود وارد تنظیمات اینستاگرام‌ شوید، به بخش Account Privacy بروید و گزینه private account را فعال کنید. 

۲. حذف دنبال‌کننده‌های ناشناس

هر از گاهی لیست فالوورهای خود را بررسی کنید و اشخاصی که شاید حواستان نبوده و در حال دنبال‌کردن شما هستند را حذف کنید. برای این کار وارد قسمت فالورها در پروفایل‌ خود شوید و گزینه ‌Remove کنار کاربر موردنظرتان را بزنید تا دیگر قادر به دیدن پست‌ها و استوری‌های شما نباشد.

۳. پاکسازی تاریخچه جستجو 

هر از چندگاهی برای امنیت بیش‌تر، هیستوری یا تاریخچه جستجو‌های خود را در اینستاگرام پاک کنید. در نوار جستجوی اینستاگرام که بزنید، لیست آخرین موارد را خواهید دید؛ کافی ست که روی See all بزنید تا بتوانید لیست کامل را ببینید. حالا برای حذف‌ آن‌ها روی Clear All بزنید و لیست را پاک کنید. 

۴. جلوگیری از تگ‌شدن بدون اجازه

حرکت مفید دیگر برای امنیت بیش‌تر در اینستاگرام این است که اجازه ندهید هر کاربری – بدون مجوز-  شما را در هر عکس و ویدیویی تگ کند. برای جلوگیری از این کار، به بخش Tags and mentions بروید و گزینه Don’t Allow tags را بزنید. 

۵. قابلیت تایید هویت دو‌ مرحله‌ای را فعال کنید

فعال‌کردن تایید هویت دو‌مرحله‌ای را هم که نباید هرگز فراموش‌ کنید. وارد بخش ‌account center شوید و گزینه Password and Security را انتخاب کنید و وارد بخش Two Factor Authentication شوید و این قابلیت را از آن‌جا فعال کنید. 

۶. انتخاب پسورد قوی

برای حساب اینستاگرام خود پسورد قوی انتخاب کنید. برای عوض‌کردن پسورد اینستاگرام، وارد بخش account center شوید،گزینه Password and Security را انتخاب کنید و به قسمت Change Password بروید و یک پسورد قوی برای حساب خودتان انتخاب کنید.

۷. جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز

هر از گاهی چک کنید که به جز خود شما کاربر دیگری به حساب‌تان دسترسی نداشته باشد. برای این  کار،  وارد بخش account center شوید، گزینه Password and Security را انتخاب کنید و وارد بخش Where You Logged In شوید؛ جایی که میتونید لیست دستگاه‌هایی که به حساب شما لاگ‌این هستن را ببینید. روی هر کدام که بزنید، اطلاعات بیش‌تری از آن خواهید دید. با انتخاب گزینه لاگ‌اوت برای هر کدام، می‌توانید آن‌ها را از دسترسی به حسابتان خارج کنید. 

۸. به‌روزرسانی اپ اینستاگرام

راه‌کار آخر، به‌روزرسانی اپ اینستاگرام است. همیشه از این مطمئن باشید که اپ اینستاگرام شما به‌روزسانی شده و از آخرین نسخه‌ آن استفاده می‌کنید.