Search

آموزش فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام

تواناتک: اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی با محوریت عکس و ویدیو است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران مجازی کسب کرده است. کاربران زیادی روزانه عکس‌، ویدیو و استوری‌ها را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. ما در این مقاله آموزشی به بیان یک راهکار امنیتی در اینستاگرام می‌پردازیم و به شما نحوه فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام را برای افزایش امنیت این شبکه اجتماعی آموزش می‌دهیم.

چندی پیش اینستاگرام قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای یا Two Factor Authentication را به اپلیکیشن خود اضافه کرد. این لایه امنیتی از حساب شما در مقابل نفوذ هکرها محافظت می‌کند. وقتی از طریق دستگاه جدیدی بخواهید وارد حساب اینستاگرام خود شوید، علاوه بر وارد کردن رمزعبور باید، کد امنیتی که برای شما ارسال می‌شود هم وارد کنید. این روش امنیت حساب کاربری شما را بالا می‌برد و از نفوذ افراد ناشناس به حساب شما خودداری می‌کند.

                                                                                                   

برای فعال کردن این قابلیت تنها کافی است به بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کنید، گزینه Two Factor Authentication را انتخاب کنید. در این مرحله گزینه Require Security Code را فعال کنید. پس کد امنیتی برای موبایل شما ارسال می‌شود، در صورتی که تاکنون شماره تلفن خود را وارد نکرده باشید، پیش از ارسال کد امنیتی از شما خواسته می‌شود، شماره تلفن خود را وارد کنید.

بخش Backup Codes در قسمت تایید هویت دو مرحله‌ای برای دسترسی به اکانت است برای زمانی که شما به گوشی خود برای دریافت کد‌ امنیتی دسترسی ندارید. در این بخش دو روش برای گرفتن نسخه پشتیبانی از کد امنیتی وجود دارد: copy codes – کپی کدها و taking a screenshot – گرفتن اسکرین‌شات از کدها است. در روش اول، ۵ کد دریافت شده را در حافظه‌ی کلیپ‌برد کپی می‌کند، و بهتر است آنها را در جایی ذخیره کنید، در یک فایل ذخیره کنید و یا در یک ایمیل برای خود ارسال کنید. در روش دوم، اسکرین‌شاتی از کد‌های امنیتی گرفته می‌شود و در گالری گوشی شما ذخیره می‌شود، به شما توصیه می‌کنیم که این عکس را در محل امنی و یا در فضاهای ابری چون گوگل درایو و یا دراپ‌باکس ذخیره کنید. در هر زمانی که احساس کردید ممکن است کسی به کد‌های امنیتی شما دسترسی پیدا کرده باشد، کافی است دوباره برای دریافت کد‌های امنیتی جدید اقدام کنید.

                                                                                                                              

تواناتک به شما کاربران اینستاگرام توصیه می‌کند برای افزایش امنیت حساب کاربری خود در اینستاگرام حتما قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

در این مقاله آموزشی می‌توانید در خصوص امنیت اینستاگرام بیشتر بدانید.