Search

جلوگیری از ذخیره‌شدن موقعیت مکانی در آی.او.اس

 

تواناتک : در این مقاله به تمام نکات امنیتی درباره تاریخچه موقعیت مکانی (Location) در آی.او.اس بپردازیم؛ مسئله‌ای که در حفظ امنیت و حریم خصوصی شما کاربران آی.او.اس، بسیار موثر است. 

در ابتدا می‌بایست بررسی کنیم و ببینیم که لیست موقعیت‌های مکانی‌ای که رفتیم کجا ذخیره شده است. برای دسترسی به این اطلاعات در تنظیمات آیفون به بخش privacy بروید. 

سپس گزینه Location Services را انتخاب کنید.

در پایین صفحه، System Services را انتخاب کنید

 و در نهایت روی Significant Locations بزنید.

در این صفحه تمامی موقعیت‌های مکانی، بر اساس تعداد دفعاتی که به آنجا رفته‌اید، گروه‌بندی شده است شما می‌توانید این تاریخچه را با انتخاب Clear History پاک کنید. ما هم توصیه اکید می‌کنیم برای بالابردن امنیت خود آن‌ها را پاک کنید. در این قسمت روی هر کدام از موقعیت‌های ذخیره‌شده که بزنید، می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری را روی نقشه ببینید. 

اما برای اینکه از ذخیره‌شدن موقعیت مکانی‌تان جلوگیری کنید، قابلیت Significant Locations را خاموش کنید.

لازم است بدانید که اگر در آیفون و آیپد از گوگل‌‌مپ استفاده می‌کنید، می‌بایست نکاتی را برای حفظ حریم خصوصی‌تان رعایت کنید. در ادامه به تنظیمات مربوط به این زمینه می‌پردازیم.

اگر در دستگاه آی.او.اس خود به گوگل‌مپ اجازه دسترسی به موقعیت مکانی‌ داده‌اید، می‌توانید آن را متوقف کنید، به این ترتیب که با هر مرورگر و تحت هر سیستم‌عاملی می‌توانید به صفحه Google Maps Timeline بروید و در آن صفحه، تمام اطلاعاتی که از شما ذخیره شده را ببینید. 

در این صفحه، گزینه Manage Location History را در پایین انتخاب کنید و سپس Location History را غیرفعال کنید. با این کار جمع‌آوری اطلاعات مکانی شما توسط گوگل‌مپ غیرفعال می‌شود.