جلوگیری از اضافه شدن بدون اجازه به گروه‌های تلگرام

تلگرام یکی از پیام رسان‌های پرطرفدار و محبوب در میان کاربران مجازی در سرتاسر دنیاست. کاربران زیادی برای ارسال پیام و محتوا و همچنین عضویت در گروه‌های مختلف از این ابزار استفاده می‌کنند.

شرکت تلگرام اخیرا به‌روزرسانی را برای اپلیکیشن خود منتشر کرده است و یکی از قابلیت‌های مهم و کاربردی در این به‌روزرسانی جدید، جلوگیری از اضافه شدن حساب کاربری شما در یک گروه، بدون دعوت و اجازه است. این قابلیت به شما برای جلوگیری از عضو شدن اجباری در گروه‌های تبلیغاتی که این‌روزها هم تعدادشان کم نیست، کمک می‌کنند.

برای فعال کردن این قابلیت، در ابتدا اپلیکیشن تلگرام خود را از طریق مارکت‌های رسمی به‌روزرسانی کنید. سپس به قسمت تنظیمات “Setting”مراجعه کنید، به قسمت “Privacy and Security” بروید، و وارد بخش “Groups” بشوید. این بخش به صورت پیش‌فرض بر روی “Everybody” تنظیم شده است که می‌توانید آن را بر روی “My Contacts” تنظیم کنید تا فقط لیست دوستان‌تان قادر به اضافه کردن شما به گروه‌های تلگرام باشند.

                                           

                                                   

اگر می‌خواهید اجازه اضافه کردن شما به گروه را از تعدادی از دوستان خود بگیرید کافی است تا اسم آنها را در این لیست وارد کنید. افرادی که در لیست “Never Allow وارد کردید، هرگز نمی‌توانند شما را ناخواسته به گروه اضافه کنند.

شما با اعمال این تغییرات در تنظیمات اپلیکیشن تلگرام خود می‌توانید به‌سادگی ورود بدون دعوت و ناخواسته به گروه‌های ناشناخته تلگرام جلوگیری کنید. اعمال این قابلیت همچنین برای امنیت و حفظ حریم خصوصی شما هم بسیار موثر است.

نظر شما در مورد این قابلیت جدید تلگرام چیست؟

بسته آموزشی تلگرام را از این لینک دریافت کنید.