روش استفاده از سرورهای Shadowsocks

تواناتک: شما با استفاده از سرورهای Shadowsocks امکان دورزدن فیلترینگ و دسترسی به منابع فیلترشده را خواهید داشت. تواناتک به صورت روزانه به‌ غیر از ارائه روکسی‌های تلگرام، برای شما لیست سرورهای Shadowsocks را هم ارسال می‌کند. کافی است در خبرنامه بشکن عضو شوید تا بتوانید از آن‌ استفاده کنید. در ادامه به نحوه استفاده از این سرورها می‌پردازیم.

ساختار Shadowsocks بسیار جالب است. در حقیقت این پروکسی امنیت بسیار بالایی دارد و اتصال شما را امن می‌کند. برای مثال سایت‌ها امکان این را ندارند که ببینید شما از این پروکسی برای اتصال استفاده کردید. در حقیقت این پروکسی اتصال شما را از طریق یک سرور سوم شخص انجام می‌دهد، برای همین موقعیت مکانی شما کاملا تغییر می‌کند. این پروکسی امنیت بالایی دارد و زمانی که شما با آن به سرور امن متصل می‌شوید، امکان نشت اطلاعات گرفته می‌شود. فراموش نکنید اتصال شما به یک سرور خوب و امن، در عملکردتان و اتصال اینترنت شما نقش مهمی دارد. 

نحوه استفاده از سرورهای Shadowsocks در اندروید

در سیستم‌‌عامل اندروید برای استفاده از سرورهای Shadowsocks به منظور دورزدن فیلترینگ باید از اپلیکیشن Shadowsocks استفاده کنید. این اپلیکیشن، یک ابزار متن باز است که به شما امکان اتصال به سرورهای Shadowsocks را می‌دهد. به طوری که پس از اتصال موفق می‌توانید به‌راحتی و بدون محدودیت حجم ترافیک مصرفی یا محدودیت زمانی به منابع فیلترشده دسترسی پیدا کنید. 

ابتدا اپلیکیشن Shadowsocks را گوگل‌پلی دانلود کنید سپس در لیست سرورهای Shadowsocks، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و کپی کنید. وارد اپ Shadowsocks شوید و روی علامت + بزنید و گزینه Import from Clipboard را انتخاب کنید. در قدم بعدی، سرور را در لیست می‌بینید و کافی است روی علامت هواپیما بزنید. بعد از آن خواهید دید که نماد هواپیما از رنگ خاکستری به رنگ سبز تبدیل شده و در نوار پایین اپلیکیشن مشخصات Send / Receive اتصال خود را می‌بینید. 

   

 

نحوه استفاده از سرورهای Shadowsocks در آی‌.او‌.اس 

اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که امکان اتصال به سرور Shadowsocks را برای شما فراهم کنند، اما در سیستم آی‌.او‌.اس می‌توانید از اپلیکیشن ‌Outline استفاده کنید. برای این کار کافی است اپلیکیشن اوت‌لاین را از مارکت‌های رسمی دانلود و اپ را اجرا کنید. سپس از لیست سرورهای Shadowsocks یکی را کپی کنید، وارد اپ اوت‌لاین شوید و روی علامت + بزنید و در نهایت در قسمت Add Access ،key لینک را پیست (Paste) کنید، گزینه کانکت را بزنید و به سرور مورد نظر متصل شوید.