حذف تاریخچه جستجو در تلگرام

تواناتک: قطعا همه شما در کادر جستجو در تلگرام عبارت، اسم فرد، و یا آی‌دی شخصی را جستجو کرده‌اید، همه این‌ها در تاریخچه جستجو شما در تلگرام ثبت می‌شود. ولی شما به‌ راحتی می‌توانید تاریخچه جستجو خود را پاک کنید. در این مقاله آموزشی این موضوع را به شما آموزش می‌دهیم.

در نسخه دسکتاپ تلگرام، موارد جستجو به هیچ عنوان ذخیره نمی‌شود. اما در نسخه‌های اندروید ویندوزفون و iOS تلگرام لیست جستجوهای شما ذخیره می‌شود و اگر بخواهید عبارت جدیدی را جستجو کنید، لیست جستجوهای قبلی خود را خواهید دید. روشی برای غیرفعال کردن ذخیره خودکار موارد جستجو در تلگرام هم وجود ندارد و شما باید به صورت دستی تاریخچه جستجو خود را پاک کنید.

در ویندوزفون در اپلیکیشن تلگرام وارد تب چت شوید، با ضربه زدن بر روی آیکون Search  و انتخاب گزینه Clear All تمام موارد جستجو شده را حذف کنید .

در اندروید در اپلیکیشن تلگرام این قابلیت وجود ندارد که بتوانید تمام موارد را به صورت یک‌جا پاک کنیم. باید انگشت خود را بر روی ای‌دی‌ فرد و یا گروه یا کانال تب کنید، سپس بر روی گزینه Clear بزنید.

در iOS در اپلیکیشن تلگرام وارد تب چت شوید، بر روی کادر جستجو تب کنید و بر روی گزینه Clear بزنید. با این روش کلیه تاریخچه جستجو شما یک‌جا پاک می‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم که حتما هر از چندگاهی برای امنیت بیشتر در تلگرام، تاریچه جستجو خود را پاک کنید، چرا که گر به هر دلیلی گوشی شما به دست افراد غریبه و ناشناس افتاد و وارد اپلیکیشن تلگرام شما شدند می‌توانند به لیست و تاریخچه جستجو شما دسترسی پیدا کنند.

ما در یک مجموعه به نام «بسته آموزشی تلگرام» کلیه قابلیت‌ها،نکات و تنظیمات مربوط به تلگرام را برای شما گردآوری کردیم، برای دریافت بسته آموزشی تلگرام به این لینک مراجعه نمایید.