۴ وب‌پروکسی امن و مطمئن برای وب‌گردی

فیلترینگ و مشکلات آن برای ما تمامی ندارد؛ به ویژه زمانی که حکومت در استفاده از ابزارها اختلال وارد می‌کند. گاهی ابزارها خوب کار می‌کنند، گاهی اصلا کار نمی‌کنند. متاسفانه به دلیل اختلالات و نوساناتی که در سرعت نت وارد می‌کنند، هیچ چیز ثابت نیست. ما در بشکن همواره تلاش می‌کنیم تا ابزارهای متعددی را به شما پیشنهاد کنیم که مقداری از این راه را برایتان هموار کند.

در این مقاله قصد داریم از «وب‌پروکسی» بگوییم. اینکه وب‌پروکسی‌ چیست و چطور می‌شود با آن‌ها به منابع فیلترشده دسترسی پیدا کرد.

وب‌پروکسی چیست؟ 

پروکسی در واقع پلی است میان سیستم کاربر و اینترنت. شما از طریق پروکسی می‌توانید به منابع و وب‌سایت‌های مسدود‌شده و فیلترشده، دسترسی پیدا کنید. همچنین با این روش، آدرس‌آی‌.پی واقعی شما پنهان می‌شود و تنها ‌آی‌.پی پروکسی برای سایتی که به آن مراجعه کرده‌اید، نمایش داده می‌شود. 

در واقع وب‌پروکسی‌ها، وب‌سایت‌هایی هستند که برای شما همین کار را انجام می‌دهند یعنی شما از طریق یک وب‌سایت – یا همان وب‌پروکسی – می‌توانید به‌راحتی و با امنیت کامل وب‌گردی کنید و به‌ سایت‌های مسدودشده سر بزنید. فقط لازم است آن‌ها را بشناسید و کار با آن را بلد باشید.

نحوه استفاده از وب‌پروکسی‌ها

استفاده از وب‌پروکسی‌ها اصلا کار دشواری نیست. کافی است لیست وب‌پروکسی‌های امن را داشته باشید؛ که ما معمولا در بشکن آن‌ها را برایتان ارسال می‌کنیم. در ادامه چند وب‌پروکسی‌ خوب را به شما معرفی می‌کنیم. 

Hidester      

اولین وب‌پرکسی که به معرفی آن می‌پردازیم، هایدستر نام دارد. کافی ست روی یوآرال آن کلیک کنید که با این کلیک صفحه‌ای برای شما باز شود. به همان شکلی که در تصویر می‌بینید، آدرس وب‌سایتی که فیلترشده و شما می‌خواهید از آن بازدید کنید را در آن وارد کنید؛ به همین ترتیب، به شما این امکان داده شده که سرور مورد نظرتان را هم انتخاب کنید؛ در نهایت نیز روی گزینه Surf Anonymously بزنید، بعد کمی صبر کنید. به این ترتیب می‌بینید که آن سایت برای شما باز می‌شود. 

 Hide.me 

هاید می، جز وب‌پروکسی‌های امن و معتبری است که به شما امکان دسترسی به سایت‌های فیلترشده را به صورت امن می‌دهد. 

در قسمت Proxy location آن، می‌توانید سرور پروکسی مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Visit Anonymously بزنید تا وارد آن سایت شوید.  

proxy site

وب‌پروکسی بعدی، proxy site است. با این ابزار، می‌توانید بسیار امن و سریع به وب‌سایت‌های فیلترشده دسترسی پیدا کنید. کافی است آدرس سایت مورد نظر خود را وارد کنید، سرور پروکسی‌تان را نیز انتخاب کنید و در نهایت هم روی گزینه go بزنید. 

Vpnbook 

وب‌پروکسی vpnbook نیز یکی از وب‌پروکسی‌های مناسب و امن است که می توانید برای استفاده از آن، سرور پروکسی را در آن انتخاب کنید، آدرس سایت مورد نظرتان را بزنید و  در نهایت با انتخاب گزینه ،go وب‌سایت فیلترشده را باز کنید. 

پس اگر می‌خواید به آسانی و با سرعت مناسب به سایت‌های فیلترشده‌ای مثل Youtube، Facebook، توییتر یا ایکس و Netflix دسترسی داشته باشید، می‌توانید این  وب‌پروکسی‌ها را تست کنید.