Search

حذف خودکار محتویات Recycle Bin در ویندوز ۱۰ 

آیا می‌دانستید حذف محتویات Recycle Bin از نظر امنیتی چقدر اهمیت دارد؟ به این دلیل که وقتی فایل مهمی را تنها با انتخاب گزینه Delete پاک می‌کنید، فقط آن را به Recycle Bin می‌فرستید، به طوری که از آنجا به‌راحتی در دسترس بوده و پاک نشده است. بنابراین مهم‌ترین بخش عملیات حذف فایل، پاک‌کردن یا خالی‌کردن Recycle Bin  یا سطل بازیافت است. 

ما در این مقاله به نحوه خالی‌شدن خودکار Recycle Bin پس از خاموش‌شدن سیستم در ویندزو ۱۰ می‌پردازیم؛ روشی که با انجام آن دیگر لازم نیست نگران این باشید که Recycle Bin را خالی کرده‌اید یا نه.

ابتدا یک نوت‌پد باز کنید و دستور زیر را داخل آن تایپ کنید:

PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin -Confirm:$false 

پس از تایپ دستور، فایل را با نام زیر و با پسوند بات ذخیره کنید:

Empty Recycle Bin script.bat

در این مرحله، برای این‌که مطمئن شوید تا این‌جای کار همه چیز مرتب است، یک فایل را پاک کنید و در recycle Bin بیندازید. سپس فایل Empty Recycle Bin script.bat را اجرا کنید و ببینید فایل به صورت اتوماتیک پاک می‌شود یا نه! اگر پاک نشد، دوباره مراحل قبلی را با دقت بیش‌تری انجام دهید. 

اکنون سراغ این‌ می‌رویم که این تنظیمات را برای زمان خاموش‌شدن سیستم اعمال کنیم. 

کلیدهای ترکیبی Windows + R را بزنید. یا این‌که روی دکمه Start کلیک‌راست کنید و گزینه RUN را انتخاب کنید. در پنجره‌ بازشده، دستور زیر را اجرا کنید:

Gpedit.msc

پس از انجام این اقدامات، در پنجره local group policy editor، به بخش Computer Configuration و سپس به قسمت Windows Settings بروید و روی گزینه Scripts کلیک کنید و گزینه Shutdown را انتخاب کنید.

به محض اینکه روی shutdown کلیک کنید، پنجره shutdown properties  باز می‌شود.

روی گزینه Add و بعد هم گزینه Browse کلیک کنید و اون فایلی که حاوی دستور بود و اول ویدیو گفتیم رو انتخاب کنید. در آخر هم برای ذخیره تنظیمات، روی گزینه OK کلیک کنید.

حالا هر وقت سیستم رو خاموش و دوباره راه‌اندازی کنین، همه فایل‌های موجود در ریسایکل‌بین به صورت خودکار حذف میشه.

پس یادتون باشه، قبل از خاموش‌کردن سیستم، مطمئن بشید که به فایل‌های داخل ریسایکل‌بین نیازی ندارید. چون پس از این کار و بالااومدن دوباره ویندوز، راهی برای برگردوندن اونا وجود نخواهد داشت.