Search

روش ساختن اپل آی‌دی

تواناتک: کاربران ایرانی برای ساخت اپل‌ آی‌دی با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند. در این مقاله آموزشی به شما نحوه ساخت اپل‌ آی‌دی را آموزش می‌دهیم.

برای ساختن اپل آی‌دی، در گام اول باید فیلترشکن یا وی‌پی‌انی که استفاده می‌کنید را فعال کنید. یادتان نرود حتما باید از ابزاری استفاده کنید که آدرس آی‌پی شما را عوض کند. اگر فیلترشکن یا وی‌پی‌ان می‌خواهید در کانال تلگرام بشکن عضو شوید.

مرحله دوم نصب «آیتیونز» است. در این مرحله باید برنامه‌ «iTunes» را روی مک یا ویندوزتان نصب کنید. از طریق این لینک می‌توانید آخرین نسخه آی‌تیونز را دانلود و نصب کنید. با مراجعه به این لینک، سیستم عامل شما به صورت خودکار شناسایی می‌شود و فقط کافی است روی دانلود کلیک کنید تا برنامه بارگیری شود. بعد از اتمام دانلود، برنامه را نصب کنید.

پس از اجرای برنامه به بخش Music بروید و روی دکمه Store کلیک کنید. بعد در قسمت «Music Quick Links» روی Account کلیک کنید.

پس از انجام مرحله قبل، با این تصویر مواجه می‌شوید. حالا برای ساختن آپل‌آیدی جدید باید روی «Create New Apple ID» کلیک کنید.

در این مرحله باید اطلاعات لازم را وارد کنید. فراموش نکنید همیشه باید یادتان باشد در این مرحله چه اطلاعاتی وارد کرده‌اید. پس دقت کنید و اطلاعات را به خاطر بسپارید. چون بعد از ساخته‌شدن آی‌دی، برای واردشدن به اپ استور به این اطلاعات نیاز دارید.

اما چه اطلاعاتی را باید وارد کنید؟

ایمیل و رمزعبور: این موارد بسیار مهم است. چون ایمیل شما قرار است شناسه کاربری شما باشد. همچنین تایید اپل را با همین ایمیل دریافت می‌کنید.

تایید رمز‌عبور: در قسمت «Verify Password»، رمز عبور انتخابی خود را دوباره وارد کنید.

انتخاب کشور:‌ در این مرحله اگر کارت اعتباری ندارید،‌ کشور کانادا را انتخاب کنید. پس از تغییرهای جدید آی‌تیونز اگر کشوری جز کانادا را انتخاب کنید، برای ساخت آی‌دی، باید اطلاعات کارت اعتباری‌تان را وارد کنید. در حقیقت با انتخاب کانادا، گزینه ساختن اپل‌آی‌دی بدون داشتن کارت اعتباری برای شما فعال می‌شود. پس حتما کشور کانادا را انتخاب کنید.

در آخر تیک را بزنید و روی Continue کلیک کنید.

در صفحه بعد همان‌طور که در تصویر می‌بینید، باید اطلاعات بیش‌تری وارد کنید.

انتخاب سوال‌های امنیتی خیلی مهم است؛ از بین سوال‌های موجود سه سوال امنیتی را انتخاب و جواب آن‌ها را وارد کنید. حتما سوال‌ها و جواب‌ها را به خاطر بسپارید. چون در صورت فراموش‌کردن رمز عبور برای بازیابی آن، به این سوال‌ها و جواب‌ها احتیاج خواهید داشت.
اگر مایل به دریافت خبرهای اپل درباره نرم‌افزارها،‌ محصولات و خدمات جدید هستید، تیک این قسمت را بزنید.

در پایان روی Continue کلیک کنید.

مرحله بعدی، اطلاعات پرداخت و آدرس است.

حتما دوباره چک کنید که فیلترشکن‌تان وصل است. اگر سرور کانادا در لیست سرور‌های فیلترشکن یا وی‌پی‌ان‌تان هست، حتما آن را انتخاب کنید.

در قسمت «Payment Method»، گزینه‌ None را انتخاب کنید.

در قسمت «Billing Address»، در First Name، نام کوچک‌ و در Last Name، نام خانوادگی‌تان را وارد کنید.

در مستطیل‌های بعدی باید یک آدرس پستی در خارج از ایران را وارد کنید. می‌توانید یک آدرس از کانادا را به دلخواه پیدا و وارد کنید.

پس از واردکردن آدرس، روی Continue در پایین صفحه کلیک کنید.

ساختن اپل‌آی‌دی به پایان رسید و باید منتظر ایمیل تایید از اپل باشید. وارد حساب ایمیل‌تان شوید و ایمیل ارسالی از طرف اپل را باز و روی Verify Now کلیک کنید.

بعد به صورت اتوماتیک به وبسایت رسمی اپل وارد می‌شوید. آن‌جا باید مشخصات حساب کاربری‌تان را وارد و روی Continue کلیک کنید.

در این مرحله اگر تیک سبز را دیدید، بدانید اپل‌آی‌دی شما فعال شده و روی Done کلیک کنید.

حالا اپل‌آی‌دی شما آماده است و می‌توانید بدون مشکل از اپل‌استور برای دانلود و به‌روزرسانی اپلیکیشن‌هایتان استفاده کنید.