به‌زودی شاهد تغییر در رابط کاربری اینستاگرام خواهید بود

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار عکس محور است که کاربران روزانه عکس و ویدیو‌های کوتاه زیادی را در این شبکه اجتماعی برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

اگر از کاربران اینستاگرام هستید شاهد بودید که تاکنون رابط کاربری اینستاگرام در قسمت طراحی در آیتم‌ها و منوها دچار اندکی تغییر شده است اما در رنگ این قسمت‌ها تاکنون تغییری ایجاد نشده است. اکنون اینستاگرام قصد تغییر در رنگ رابط کاربری اپلیکیشن خود را دارد.

تغییری که اینستاگرام در نسخه آزمایشی در این قسمت‌ها اعمال کرده است، تغییری است که کمتر کسی می‌توانست آن را پیش‌بینی کند. اینستاگرام مشغول آزمایش نسخه سیاه و سفید است که عکس‌های مربوط به این نسخه آزمایشی در فضای مجازی منتشر شده است. عکس‌هایی از تغییرات اینستاگرام توسط فردی به‌نام آنتون آبراموف در فضای مجازی منتشر شده است.

از عکس‌های منتشر شده می‌توان تغییرات را مشاهده کرد، کلیه محیط این اپلیکیشن به رنگ سفید و سیاه درآمده است و نوتیفیکیشن آن هم تغییر رنگ داده است.

بررسی هدف اینستاگرام از تغییر رنگ در رابط کاربری اپلیکیشن سخت نیست، چرا که محیط رنگی رابط کاربری فعلی، از تمرکز کاربر بر روی عکس کم می‌کند و این موضوع باعث شده است که اینستاگرام دو رنگ سفید و سیاه را انتخاب کند تا کاربر تمرکز بیشتری بر روی عکس و ویرایش آن داشته باشد.

مسئولین اینستاگرام اسکرین شات‌های منتشر شده را تایید کردند و گفتند ما مشغول کار بر روی رابط کاربری این نسخه آزمایشی هستیم ولی هنوز انتشار آن به عنوان نسخه نهایی در آینده قطعی نیست. او در ادامه گفت: ما معمولا تجربه‌های جدیدمان را به صورت آزمایشی با برخی از کاربران به اشتراک می‌گذاریم و این تنها یک تست از تغییرات در طراحی رابط کابری جدید است.

نظر شما در خصوص این تغییر در اینستاگرام چیست؟ شما با این رنگ موافق هستید؟

اینستاگرام تواناتک را دنبال کنید.

منبع