چگونه استوری‌ها را در اینستاگرام ذخیره کنیم؟

تواناتک: عکس یا ویدیو‌های کوتاهی که شما به شکل استوری در اینستاگرام پست می‌کنید، معمولا بعد از ۲۴ ساعت به صورت اتوماتیک حذف می‌شوند. در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه با استفاده از قابلیت Stories Archive، استوری‌های خود را بدون محدودیت زمانی آرشیو کنید. با این روش همیشه به استوری‌های قدیمی خود دسترسی دارید.

 

پیش از اضافه‌شدن قابلیت Stories Archive به اینستاگرام، وقتی عکس یا ویدیوی کوتاهی را به شکل استوری ارسال می‌کردید، بعد از ۲۴ ساعت استوری شما از بین می‌رفت و نمی‌توانستید به آن دسترسی داشته باشید؛ مگر این‌که آن را در حافظه گوشی خود ذخیره می‌کردید.

اینستاگرام چندی پیش از قابلیت Stories Archive رونمایی کرد که به شما امکان می‌دهد استوری‌های خود را آرشیو کنید و به راحتی بدون نیاز به ذخیره‌سازی‌شان در حافظه گوشی، به آن‌ها دسترسی داشته باشید. شما در بخش آرشیو استوری‌ها می‌توانید به تمام استوری‌هایی که گذاشته‌اید دسترسی داشته‌ باشید و آن‌ها را حذف یا دوباره در قالب استوری جدید آپلود کنید.

قابلیت Stories Archive در حقیقت ۲۴ ساعت بعد از ارسال استوری، آن را در قسمت آرشیو ذخیره می‌کند.

برای فعال‌کردن این قابلیت ابتدا مطمئن شوید از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده می‌کنید. پس از آن وارد تنظیمات اینستاگرام شوید به بخش Story Settings بروید و تیک گزینه Save to Arhive را بزنید. بعد از فعال‌سازی این قابلیت هر وقت استوری ارسال کنید پس از ۲۴ ساعت در بخش آرشیو می‌توانید به طور نامحدود به آن دسترسی داشته باشید.

برای دسترسی به استوری‌های آرشیوشده هم کافی است به پروفایل اینستاگرام خود مراجعه کنید و مطابق عکس زیر روی این آیکون کلیک کنید تا در صفحه جدید به آرشیو استوری‌های خود دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید آن‌ها را بازنشر دهید یا حذف و هایت‌لایت کنید.

پس دیگر با وجود قابلیت Stories Archive، نگران ازدست‌دادن استوری‌های خود نباشید.