چگونه محتوای Stories اینستاگرام را به صورت پیش‌فرض در دستگاه خود ذخیره کنیم؟

تواناتک: اینستاگرام، یکی از شبکه‌های اجتماعی عکس محور است که این روزها کاربران زیادی در سرتاسر دنیا عکس‌ها و ویدیو‌های کوتاهی از زندگی روزمره خود در این شبکه اجتماعی برای دوستان و آشنایان خود به اشتراک می‌گذارند. این شبکه اجتماعی در ایران هم با توجه به اینکه مسدود نشده است، و استفاده از آن نیاز به فیلترشکن ندارد، کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. در ابتدا تنها امکان آپلود عکس در این شبکه اجتماعی وجود داشت، اما پس از گذر زمان این شبکه اجتماعی گسترده‌تر شد و کاربران در آن امکان آپلود ویدیو، و چت کردن دارند و اخیرا هم قابلیت تعریف Stories به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. به‌تازگی نسخه‌ای جدیدی اینستاگرام منتشر کرده است که در این نسخه محتوای Stories را می‌توانید به صورت پیش‌فرض در دستگاه خود ذخیره کنید. در این مقاله آموزشی نحوه ذخیره محتوای Stories اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم.

قابلیت Stories اینستاگرام،این امکان را به شما می‌دهد که یک Stories را تعریف کنید و این Stories می‌تواند در قالب عکس و یا و ویدیو کوتاه باشد و به صورت خودکار بعد از ۲۴ ساعت از قسمت Stories پروفایل شما پاک می‌شود. برای ذخیره خودکار محتوای Stories، کافی است وارد محیط  Stories شوید و وارد تنظیمات این قسمت شوید سپس قابلیت Save Shared Photos را روشن کنید، از این پس کلیه محتوای Stories که شما تهیه می‌کنید که شامل ویدیو‌ها و عکس‌های Stories شما است، در دستگاه شما به صورت اتوماتیک ذخیره می‌شود.

از دیگر قابلیت‌های جدید و کاربردی در آخرین نسخه اینستاگرام، به حاشیه بردن Stories افرادی است که تمایل به دیدن عکس‌ها و ویدیو‌های Stories آنها در فید خود ندارید. برای انجام این کار، کافی است که انگشت خود را بر روی Stories شخص مورد نظر نگه‌دارید و گزینه mute را انتخاب کنید. با انجام این کار Stories شخص مورد نظر به انتهای نوار نمایش Stories‌ها منتقل می‌شود. اگر دوباره تمایل داشته باشید که  Stories شخص مورد نظر را ببینید کافی است آن را از حالت بی‌صدا و یا mute خارج کنید.

همچنین در این نسخه شما می‌توانید نوشته‌های متنی که به عکس و ویدیو‌های Stories اضافه می‌کنید را با رنگ دلخواه تایپ کنید.

کلیه قابلیت‌هایی که اینستاگرام در این نسخه خود به اپلیکیشن خود اضافه کرده است، از اسنپ‌چت الهام گرفته شده است.

قابلیت Stories و نحوه استفاده از آن در این مطلب آموزشی به شما آموزش داده‌ایم.

برای دریافت آخرین نسخه از اینستاگرام و استفاده از قابلیت‌های کاربردی در آن، اپلیکیشن اینستاگرام خود را از طریق مارکت‌های معتبر به‌روزرسانی کنید.