Search

چگونه محتویات مکاتبات خود را در تلگرام ذخیره کنیم؟

تواناتک: تلگرام یکی از پیام‌رسان‌های محبوب در میان کاربران مخصوصا کاربران ایران است. پیام‌رسانی که روزانه بیش از صدها پیام در گروه‌ها و کانال‌های آن ارسال و دریافت می‌شود و کاربران زیادی برای مکاتبات‌شان از آن استفاده می‌کنند.

یکی از قابلیت‌هایی که جای خالی‌اش در این پیام‌رسان احساس می‌شود، امکان تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده‌های کاربران توسط خود تلگرام است.

بسیاری از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مثل واتس‌اپ و لاین قابلیت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات موجود در پیام‌رسان را دارند. وجود این قابلیت باعث می‌شود که کاربران، دیگر نگران ازدست‌دادن اطلاعات خود به هر دلیلی نباشند. در این حالت اگر به صورت ناخواسته‌ بخشی از چت‌های خود را پاک‌ کردید از طریق نسخه پشتیبان می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. متاسفانه تلگرام این قابلیت کاربردی را ندارد. اما ما روشی ساده را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید چت‌ها و مکاتبات مهم خود در این پیام‌رسان را ذخیره کنید. البته در این روش نه تنها چت‌های خود با مخاطب‌های مورد نظرتان، بلکه محتویات گروه یا کانا‌های مورد نظر خود را هم می‌توانید در قالب فایل پی‌دی‌اف ذخیره کنید.

نکته مهم این‌که این کار فقط در دسکتاپ انجام‌شدنی است و روی اپلیکیشن گوشی اعمال نمی‌شود.

ابتدا وارد نسخه تحت وب اکانت تلگرام خود شوید.

روی اسم هر کاربری که تمایل دارید کلیه مکاتبات خود با او را ذخیره کنید، کلیک راست کنید.

اکنون گزینه Print را بزنید.

بعد گزینه Print را بزنید. در صفحه بعدی محل ذخیره‌سازی فایل را انتخاب کنید و Save را بزنید.

اکنون یک فایل پی‌دی‌اف از کلیه مکاتبات خود با شخص مورد نظرتان را دارید.

توصیه می‌کنیم اگر مکاتبات شما با برخی از مخاطبان‌تان حاوی اطلاعات مهمی است که می‌خواهید حتما یک نسخه از آن‌ها را داشته باشید با استفاده از این روش آن را ذخیره و نگه‌داری کنید.