هر آنچه باید در مورد قابلیت‌های جدید و کاربردی اینستاگرام بدانید

تواناتک: اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عکس و ویدیو محور است، که روزانه کاربران زیادی در این شبکه عکس‌ها و ویدیو‌های زیادی را در خصوص زندگی روزمره، سفر و …… منتشر می‌کنند. این اپلیکیشن در به‌روزرسانی‌هایی که می‌شود، کاربردی تر و مهیج‌تر می‌شود، چرا که در هر به‌روزرسانی اینستاگرام مجهز به قابلیت‌های جدیدی می‌شود. در این مقاله آموزشی به بررسی قابلیت‌های جدید و کاربردی که جدیدا به اینستاگرام اضافه شده است، می‌پردازیم.

در آخرین نسخه اینستاگرام شما می‌توانید پست‌های محبوب را بوک‌مارک کنید. در حقیقت شما می‌توانید از هر پستی که خوشتان می‌ آید، آن را ذخیره کنید، و هر زمان که تمایل داشته می‌توانید به کلیه‌ پست‌هایی که بوک‌مارک کردید به صورت یک‌جا دسترسی داشته باشید. تب جدیدی که پروفایل شما اضافه شده است که عکس‌هایی که بوک‌مارک کردید، در این قسمت ذخیره می‌شود. برای بوک‌مارک کردن پست‌های محبوب‌تان کافی است آیکونی که در تصویر زیر می‌بینید، را انتخاب کنید.

از دیگر قابلیت‌های کاربردی جدید اینستاگرام می‌توانید به غیرفعال کردن کامنت‌ها در زیر پست‌ها اشاره کرد. پس از اینکه پست خود را منتشر کردید، کافی است در بالا سمت راست پست، گزینه سه نقطه را انتخاب کنید و سپس گزینه Turn Off Commenting  را انتخاب کنید. با فعال کردن این گزینه کسی قادر به گذاشتن کامنت برای این پست شما نخواهد بود. برای فعال کردن گذاشتن کامنت هم باید به همین مسیر بروید و گزینه Turn On Commenting  را انتخاب کنید.

امکان استریم زنده ویدئویی، از دیگر قابلیت‌های کاربردی است که در نسخه آخر اینستاگرام به این اپلیکیشن اضافه شده است. با استفاده از این قابلیت کاربردی، کاربران امکان ارسال ویدئوهای زنده را دارند. از طریق بخش Stories، می‌توانید ویدئوهای زنده ارسال کنید. این قابلیت به زودی برای کاربران خارج از آمریکا فعال خواهد شد.

امکان ارسال تصاویر محو شونده زمان‌دار به دوستان خود، از دیگر قابلیت‌های خوب نسخه جدید اینستاگرام است. درست مانند اسنپ‌چت می‌توانید، پس از مدتی عکس به صورت خودکار حذف می‌شود.

اینستاگرام با به‌روزرسانی‌های اخیر خود و قابلیت‌های کاربردی و مهیجی که اخیر به آنها مجهز شده است، دارد به یک شبکه اجتماعی کامل تبدیل می‌شود. قابلیت‌های جدید در اینستاگرام، این شبکه اجتماعی را تبدیل به رقیب بزرگ‌تری برای سایر شبکه‌های اجتماعی می‌کند.

اینستاگرام خود را در ۵ مرحله امن کنید.