هر آنچه باید درباره هشتگ‌ها در اینستاگرام بدانید؟

تواناتک: اینستاگرام یک شبکه‌‌ اجتماعی عکس‌محور و ویدیومحور است. روزانه کاربران زیادی از زندگی خود عکس، ویدیو و استوری در این شبکه به اشتراک می‌گذارند. در اینستاگرام علاوه بر امکان دنبال‎کردن صفحات مختلف امکان دنبال‎کردن هشتگ‌ها نیز وجود دارد. در این مقاله به بررسی قابلیت هشتگ و نحوه استفاده از آن در اینستاگرام می‌پردازیم.

هشتگ به شما کمک می‌کند عکس‌ها و ویدیوهای‌تان در مجموعه‌ای از پست‌هایی با کلمات کلیدی (هشتگ) مشترک قرار بگیرد. شما می‌توانید از هشتگ در اینستاگرام برای دسته‌بندی عکس‌ها استفاده کنید. وجود هشتگ برای عکس‌های شما می‌تواند به محبوبیت صفحه شما اضافه کند و تعداد فالوورهای شما را افزایش دهد.

برای ساخت هشتگ در اینستاگرام کافی است در قسمت توضیحات عکس از علامت # استفاده کنید و بلافاصله پس از آن کلمه مورد نظر را تایپ کنید. همچنین اگر بخواهید از چند هشتگ استفاده کنید، هر هشتگ باید با یک فاصله از هشتگ قبلی‌اش جدا شود. در بعضی موارد هم هشتگ شامل چند کلمه است؛ در این حالت باید کلمات را با علامت Underline و بدون هیچ فاصله‌ای وارد کنید.

همچنین می‌توانید در قسمت جستجو به تب هشتگ بروید و هشتگ‌های مورد نظرتان را جستجو کنید و پست‌های مربوط به آن هشتگ‌ها را ببینید. نکته قابل توجه این است که فقط پست‌های عمومی، در این قسمت برای شما نمایش داده می‌شوند. اگر پیج شما خصوصی است و از هشتگ استفاده می‌کنید، پست‌های‌تان در قسمت جستجوی هشتگ نمایش داده نمی‌شود.

برای فالوکردن هشتگ در اینستاگرام کافی است صفحه هشتگ مورد نظر را پیدا کنید و گزینه Follow را کلیک کنید تا دنبال‎کردن هشتگ مورد نظر آغاز شود. بعد از دنبال‎کردن هشتگ مورد نظر، هر پستی را – که به صورت عمومی با هشتگ مورد نظر به اشتراک گذاشته شود – در صفحه اصلی اینستاگرام خود می‎بینید. برای مشاهده لیست هشتگ‌هایی که شما دنبال کرده‌اید می‌توانید در قسمت Following، به تب هشتگ بروید.

در پایان توصیه می‌کنیم اگر به دنبال راهی برای انتشار بیش‎تر پست‌های خود در اینستاگرام هستید، حتما از هشتگ استفاده کنید.