هرآنجه باید در خصوص Live Video در اینستاگرام بدانید

تواناتک: اینستاگرام، شبکه اجتماعی عکس و فیلم محور جدیدا از قابلیت Live Video در اپلیکیشن خود رونمایی کرده است. شما با این قابلیت کاربردی می‌توانید برای مخاطبان خود ویدیو‌های زنده ارسال کنید. در این مطلب آموزشی هر آنچه شما باید در خصوص این قابلیت و نحوه استفاده از آن بدانید، به شما آموزش داده می‌شود.

قابلیت  Live Video، قابلیتی کاربردی است که به نسخه جدید اینستاگرام اضافه شده است. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید برای فالوورهای خود ویدیو‌های زنده و مستقیم ارسال کنید. این قابلیت شاید بیشتر مورد استقبال پیج‌های تجاری قرار بگیرد و برای آنها کاربردی‌تر باشد.

شما با استقاده از قابلیت Live Video، می‌توانید یک ساعت ویدیو زنده برای مخاطب‌های خود ارسال کنید. پس از یک ساعت ویدیو زنده به صورت اتوماتیک قطع می‌شود و هیچ‌اثری از آن در پروفایل شما نیست، یعنی این ویدیو در جایی ذخیره نمی‌شود و شما  به هیچ‌صورت نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

وقتی شخصی در حال ارسال ویدیو زنده است، در قسمت استوری می‌توانید عکس پروفایل آن را به همراه یک نوشته کوچک Live در کنار آن ببینید، و با انتخاب آن شروع به دیدن ویدیو زنده شخص مورد نظر کنید. با دیدن نوشته Live در کنار عکس پروفایل دوستان خود می‌توانید متوجه شوید آنها در حال ارسال ویدیو زنده هستند. همچنین اینستاگرام هم  برای شما نوتیفیکیشن ارسال می‌کند و می‌گوید یکی از فالورهای شما در حال ارسال ویدیو زنده است.

ارسال ویدیو زنده بسیار ساده است. کافی است ابتدا نسخه اینستاگرام خود را به‌روزرسانی کنید و مطمن شوید از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده می‌کنید.

اینستاگرام را اجرا کنید، پس از آن در قسمت هوم، با انگشت خود صفحه را به سمت راست بکشید.

وارد قسمت دوربین می‌شوید، در این قسمت از میان گزینه‌های موجود در پایین صفحه، گزینه Live را انتخاب کنید.

حال گزینه Start Live Video را انتخاب کنید تا پخش زنده‌ ویدیویی آغاز شود، پس از شروع تا یک ساعت فرصت دارید برای مخاطبان خود به صورت مستقیم ویدیو زنده ارسال کنید.

اگر این قابلیت برای شما در دسترسی نیست، باید اندکی صبر کنید، به‌زودی برای کلیه کاربران اینستاگرام فعال خواهد شد.

به‌زودی در اینستاگرام تواناتک برای شما برنامه‌های زنده آموزشی خواهیم داشت، مثل همیشه با ما همراه باشید.