قابلیت استوری به فیس‌بوک هم اضافه شد

Tavaana Tech

تواناتک: فیس‌بوک، یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی است. فیس‌بوک قابلیت جدید استوری را به اپلیکیشن خود اضافه کرد. در این مطلب آموزشی به بررسی این قابلیت جدید و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

استوری یکی از قابلیت‌های اصلی اسنپ‌چت است، قابلیتی که توانست محبوبیت زیادی در میان کاربران کسب کند. بعد از مدتی قابلیت استوری به اپلیکیشن اینستاگرام و اخیرا هم به واتس‌اپ اضافه شد. اکنون فیس‌بوک هم از این قابلیت جدید برای اپلیکیشن خود رونمایی کرد. در آخرین نسخه اپلیکیشن فیس‌بوک می‌توانید به این قابلیت دسترسی داشته باشید.

مدیر محصول فیس‌بوک علت افزایش این قابلیت را به فیس‌بوک، تغییر در نوع  محتوای تولیدی کاربران از محتوای متنی به عکس و ویدیو دانست و در ادامه گفت که این قابلیت در ابتدا توسط اسنپ‌چت پایه‌گذاری شده است.

قابلیت استوری اپلیکیشن فیس‌بوک، مانند اسنپ‌چت و اینستاگرام است، استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت به صورت اتوماتیک حذف می‌شوند. برای ایجاد استوری در گام نخست اپلیکیشن فیس‌بوک خود را به‌روزرسانی کنید. پس آن وقتی اپلیکیشن فیس‌بوک را باز می‌کنید، در بالا سمت چپ با انتخاب دوربین استوری خود را تهیه کنید، یا می‌توانید در صفحه هوم انگشت خود را به سمت راست بکشید. شما در استوری فیس‌بوک هم مانند استوری اسنپ‌چت این امکان را دارید که به استوری خود تصاویر متحرک، متن و نقاشی اضافه کنید. پس از آماده کردن استوری در مرحله بعدی می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی امکان دسترسی و دیدن به استوری شما را داشته باشند و پس از آن استوری را ارسال کنید.

فید استوری‌ها در بالای صفحه هوم شما قرار دارد. برای دیدن استوری دوستان خود کافی است تنها بر روی عکس آنها بزنید و استوری آنها را مشاهده کنید.

بسته آموزشی فیس‌بوک تواناتک که شامل کلیه آموزش‌ها در خصوص فیس‌بوک و تنظیمات آن است را می‌توانید از این لینک دریافت نمایید.