اپلیکیشن‌های مناسب برای کنترل سلامتی و ورزش

تواناتک: امروزه دستگاه‌های هوشمند زیادی و همچنین اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی زیادی در زمینه سلامت و تندرستی منتشر شده است که در سلامت، تندرستی و تناسب اندام شما بسیار موثر هستند. این برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها به شما آمار خوب و مهمی را نمایش می‌دهند و می‌توانند نقش ه‌بسزایی در سلامتی شما داشته باشند. در این مطلب آموزشی به معرفی اپلیکیشن‌های برتر در این حوزه می‌پردازیم و مزیت‌ها و نقش‌ مثبت‌ آن‌ها در خصوص سلامتی شما را توضیح می‌دهیم. پس اگر به فکر سلامتی و تناسب اندام خود هستید با ما همراه باشید.

"Instant Heart Rate": یکی از اپلیکیشن‌های ممتاز در زمینه نمایش و مانیتور ضربان قلب شماست. وقتی ورزش می‌کنید کنترل ضربان قلب‌تان بسیار موضوع مهمی است. شما باید قبل از ورزش و در حین ورزش ضربان قلب خود را کنترل کنید. برای رسیدن به وزن ایده‌ال باید از نحوه ضربان قلب خود کمک بگیرید. اپلیکیشن‌های زیادی‌ست که می‌توانند میزان ضربان قلب را برای شما مانیتور کنند اما این اپلیکیشن‌ ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر اپلیکیشن‌های مشابه متمایز می‌کند. وقتی در حال ورزش هستید و ضربان قلب خود را کنترل می‌کنید، این اپلیکیشن به شما نشان می‌دهد که برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید ضربان قلب شما چه اندازه باشد. یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی این اپلیکیشن، نمایش ضربان قلب شما در یک جدول در زمان‌های مختلف است که شما با کمک این جدول می‌توانید به میزان چربی‌سوز بودن فعالیت‌های خود پی‌ ببرید و یا اینکه با کمک میزان ضربان‌های قلبی که در زمان‌های مختلف نمایش داده شده می‌توانید به تاثیر استرس و فشارهای روحی بر روی ضربان قلب خود پی‌ ببرید و میزان استرس و فشارهای روانی را کاهش دهید.

اپلیکیشن "Instant Heart Rate" را از گوگل‌پلی و اپل‌استور دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهرمند شوید.

"BMI Calculator": یکی از اپلیکیشن‌های ممتاز در زمینه تشخیص میزان فشار خون است. این اپلیکیشن در گام نخست میزان قد و وزن شما را می‌گیرد و میزان چربی خون شما را متناسب با قد و وزن‌تان برای شما تخمین می‌زند. پس از تخمین میزان چربی خون شما این اپلیکیشن برنامه ورزشی مناسبی را به شما پیشنهاد می‌کند. این برنامه میزان چربی خون را در هشت قسمت تقسیم کرده است که شامل کم وزنی شدید تا کلاس چاق III است. این اپلیکیشن وزن مناسب را با توجه به قد و میزان فشارخون‌تان برای شما مشخص می‌کند و وزن ایده‌آل را برای شما هدف قرار می‌دهد و با توجه به آن به شما برنامه ورزشی مناسب پیشنهاد می‌کند.

اپلیکیشن "BMI Calculator" را از گوگل‌پلی و اپل‌استور دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهرمند شوید.

"Google Fit": این اپلیکیشن که اپلیکیشن سلامت و تندرستی گوگل است، یکی از اپلیکیشن‌های مناسب و در دسترس برای اندرویدی‌ها محسوب می‌شود. این اپلیکیشن به صورت اتوماتیک میزان ضربان قلب، تعداد قدم‌های شما و میزان فعالیت‌های‌تان را کنترل می‌کند. شما نوع فعالیت ورزشی خود را برای گوگل مشخص می‌کنید و گوگل اهداف، هشدارها و فعالیت‌های روزانه متناسب با رشته ورزشی و فعالیت مورد نظرتان در نظر می‌گیرد و به شما ارائه می‌دهد.

اپلیکیشن "Google Fit" را از گوگل‌پلی دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

"S Health": اپلیکیشن مدیریت سلامتی مخصوص سامسونگ است که شرکت سامسونگ این اپلیکیشن را در جهت مدیریت و کنترل وضعیت سلامت و تندرستی کاربران خود برای گوشی‌های هوشمند خود طراحی کرده است. اکنون این اپلیکیشن برای کلیه دستگاه‌های اندرویدی قابل استفاده است. از ویژگی‌های اپلیکیشن "S Health" می‌توان به این موارد اشاره کرد: ثبت فعالیت‌های روزانه شما، کنترل فعالیت‌های ورزشی شما و نمایش نتایج آن‌ها با انواع  نمودارها، و ارائه توصیه‌های ورزشی. بر این اساس برنامه تمرینی دقیقی را براساس فعالیت‌های روزانه شما و وضعیت جسمانی و سلامت‌تان برای‌تان ارائه می‌دهد و همینطور با استفاده از سنسورهای موجود در گوشی شما و ابزارهای پوشیدنی، امکان کنترل سلامتی (ضربان قلب، فشار، میزان خواب و غیره) شما را دارد.

اپلیکیشن "S Health" را از گوگل‌پلی دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

"RunKeeper": یکی از اپلیکیشن‌های برتر برای ورزش در سطح شهر است. اگر اهل دویدن هستید، استفاده از این اپلیکیشن را به شما توصیه می‌کنیم. این اپلیکیشن طرفداران زیادی دارد. شما به وسیله این اپلیکیشن می‌توانید به صورت مدام وضعیت سوخت کالری خود را مانیتور و کنترل کنید. شما می‌توانید محل خود را بر روی نقشه مشخص کنید و با اهداف خود برای مصرف انرژی و کالری مورد نظرتان به دویدن، دوچرخه سواری، و بدن‌سازی بپردازید و به میزان مصرف کالری خود توسط این اپلیکیشن همیشه دسترسی داشته باشید و مدام آن را کنترل کنید. یکی از ویژگی‌های کاربردی‌ای که این اپلیکیشن را متمایز می‌کند، امکان ترکیب با قابلیت‌های اپلیکیشن‌های "Google Fit" و "Apple Health" است.

اپلیکیشن "RunKeeper" را از گوگل‌پلی و اپل‌استور دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

"7Minute Workout": یکی از اپلیکیشن‌های فیتنس فوق‌العاده و کاربردی مخصوصا برای کسانی که به تازگی ورزش را آغاز کرد‌ه‌اند. اپلیکیشن "7Minute Workout"، برنامه و نرمش‌های ۷ دقیقه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد و برای شما که ورزش را به‌تازگی شروع کرد‌ه‌اید، بسیار سبک و مناسب است و باعث تقویت عضلات شما می‌شود. این اپلیکیشن برای تمرینات ساده مفید است.

"7Minute Workout" را از گوگل‌پلی دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

"Strava": یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی و مناسب برای دوچرخه‌سواران و دونده‌ها‌ست. این اپلیکیشن شما را از طریق جی‌پی‌اس ردیابی می‌کند و اطلاعاتی همچون ردیابی فاصله ، فضا، سرعت، ارتفاع و سایر اطلاعات دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های جالب این اپلیکیشن این است که شما می‌توانید به اطلاعاتی که سایر کاربران به این اپلیکیشن اضافه کردند، دسترسی داشته باشید. شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید با مسیرهای محبوب دوچرخه‌سواران آشنا شوید.

اپلیکیشن "Strava" را از گوگل‌پلی و اپل‌استور دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

"Runtastic": یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مناسب برای دوچرخه‌سواران و دونده‌هاست. این اپلیکیشن جزئیات کلیه فعالیت‌های روزانه شما را نمایش می‌دهد. مثلا در پایان یک روز بر روی نقشه مسیر‌هایی را که رفتید به همراه میزان ضربان قلب، سرعت ضربان قلب، سرعت و مسافت برای شما نمایش می‌دهد. این اپلیکیشن همچنین برای شما برنامه ورزشی به همراه مربی مهیا می‌کند و شما در هنگام ورزش می‌توانید از صدای یک مربی برای تشویق بهره‌مند شوید.

اپلیکیشن "Runtastic" را از اپل‌استور دانلود کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن بهره‌مند شوید.

شما به سادگی و با نصب اپلیکیشن‌های مربوط به سلامتی و تندرستی می‌توانید حواستان را بیشتر به این موضوع بدهید و کنترل بیش‌تری بر سلامتی خود داشته باشید.