فیلترشکن Bitmask؛ امن، رایگان و ساده

تواناتک: فیلترشکن Bitmask ابزاری بسیار امن و رایگان برای عبور از سد فیلترینگ در سیستم‌ عامل‌های اندروید، مک و لینوکس است. در این مقاله به قابلیت‌های این فیلترشکن و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

فیلترشکن Bitmask، یک ابزار متن باز یا اوپن سورس است. این برنامه را تعداد زیادی برنامه‌نویس در کشورهای مختلف با حمایت پروژه LEAP Encryption Access نوشته و منتشر کرده‌اند.

Bitmask بسیار امن است. زیرا تمام ترافیک مصرفی شما را رمزگذاری می‌کند، آدرس آی‌پی شما را تغییر می‌دهد و از نمایش آدرس آی‌پی واقعی شما جلوگیری می‌کند. در حقیقت از حریم خصوصی شما در برابر سایت‌های مخرب و شبکه‌های جاسوسی محافظت می‌کند.

این برنامه کاملا رایگان است و هیچ‌ محدودیت زمانی و حجمی برای کاربران ندارد. همچنین سرعت مناسبی دارد و با اینترنت‌های 3G، 4G/LTE و Wi-Fi سازگار است.

استفاده از Bitmask آسان است اما اندکی با دیگر ابزارهای عبور از فیلترینگ متفاوت است؛ در گام نخست باید این ابزار را از سایت رسمی آن یا گوگل‌پلی دانلود کنید. سپس “Service Provider” یا شرکت ارائه‌دهنده خدمات را اضافه کنید. در بخش تنظیمات در قسمت “Switch Provider”، یکی از ارائه‌دهنده‌ها را انتخاب کنید یا با انتخاب “Add New Provider” یک ارائه‌دهنده‌ جدید تعریف کنید.

demo.bitmask.net
mail.bitmask.net
calyx.net
codigosur.org
riseup.net
Oblivia.vc

 

سپس می‌توانید تعیین کنید که با حساب کاربری از برنامه استفاده کنید یا در حالت ناشناس. در حالت ناشناس نیازی به ساختن حساب نیست. اما برای ساختن حساب باید به بخش Create Profile بروید.

 

پس از مراحل بالا، گزینه Turn On در صفحه اصلی برنامه را بزنید. در این مرحله برای فرستادن کل ترافیک اینترنت خود از طریق تونل Bitmask، اوکی را بزنید. پس از اتصال، علامت کلید را در بالای نوار ابزار خود می‌بینید.

 

به کاربران اندروید، مک و لینوکس استفاده از این ابزار را توصیه می‌کنیم.