عبور از فیلترینگ در اندروید با Matrix VPN

Tavaana Tech

تواناتک: Matrix VPN ابزاری رایگان برای عبور از فیلترینگ در اندروید است. طبق گزارش‌های ارسالی کاربران تواناتک، این ابزار جزء محدود وی‌پی‌ان‌هایی است که امکان دسترسی به تلگرام را فراهم می‌کند. در این مقاله قابلیت‌های این وی‌پی‌ان را بررسی می‌کنیم و به نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

با استفاده از Matrix VPN در سیستم عامل اندروید می‌توانید آزادانه به منابع فیلترشده و اپلیکیشن‌های مسدود دسترسی داشته باشید.

اما آیا این ابزار امن است؟

طبق توضیحاتی که سازنده این ابزار در گوگل‌پلی برای کاربران توضیح داده است، این ابزار از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند و شما با استفاده از آن می‌توانید به صورت مخفی وب‌گردی کنید. در حقیقت این‌ وی‌پی‌ان امکان اتصال شما را به سرور کشورهای مختلف فراهم می‌کند. پس آدرس آی‌پی واقعی شما را مخفی نگه می‌دارد. همچنین می‌توانید از طریق دو پروتکل TCP و UDP به سرورهای این وی‌پی‌ان متصل شوید که توصیه ما استفاده از TCP است چرا که امنیت بالاتری دارد. 

این وی‌پی‌ان با اینترنت‌های 3G، 4G/LTE و Wi-Fi سازگار است. برای استفاده از آن لازم نیست ثبت‌نام یا مشخصات فردی خود را وارد کنید. همچنین لازم نیست سیستم شما روت باشد؛ این اپلیکیشن فقط برای سیستم‌عامل اندروید طراحی شده است.

کافی است آن را از گوگل‌پلی دانلود و سپس اجرا کنید. بعد سرور کشور مورد نظرتان را انتخاب کنید و گزینه Connect را بزنید تا پس از مدت کوتاهی متصل شوید و آزادانه وب‌گردی کنید. برای قطع‌کردن اتصال هم کافی است گزینه Disconnect را لمس کنید. در قسمت Application Filter گزینه All traffic via VPN را بزنید تا کلیه ترافیک شما از وی‌پی‌ان رد شود. در این صورت به همه اپلیکیشن‌های فیلترشده به راحتی دسترسی خواهید داشت. 

اگر در اینترنت فعالیت خاصی می‌کنید استفاده از این ابزار را به شما توصیه نمی‌کنیم.