NewNode VPN؛ آسوده از سد فیلترینگ بگذرید

تواناتک: مشکل فیلترینگ، شاید بزرگ‌ترین مشکل کاربران اینترنت در ایران باشد. البته که فیلترشکن‌ها و وی‌پی‌‌ان‌های زیادی برای دورزدن فیلترینگ استفاده می‌شوند، اما وقتی پای افت سرعت اینترنت هم به میان بیاید، عملا بسیاری از این ابزارها کارآیی نخواهند داشت. بر همین اساس این بار سراغ ابزار امنی رفته‌ایم که با استفاده از یک تکنولوژی جدید، کار شما کاربران داخل ایران را برای دورزدن فیلترینگ راحت می‌کند.

اپلیکیشن NewNode، از روش جدیدی برای محافظت از ترافیک دستگاه تلفن همراه کاربر در برابر سیستم‌های نظارتی و فیلترینگ استفاده می‌کند. این اپ در حقیقت یک ابزار حفظ حریم خصوصی است که مشابه VPN عمل می‌کند: هنگامی که فعال می‌شود، ترافیک اینترنت دستگاه را از طریق ایجاد یک گره جدید (New Node) در یک شبکه نظیر به نظیر (Peer To Peer) منتقل می‌کند.

اساسا این ویژگی مهم این ابزار است. حالت New Node حالت دستگاه به دستگاه است که به کاربران اجازه می‌دهد حتی در صورت عدم اتصال مستقیم به وای‌فای یا اتصال تلفن همراه، از طریق دستگاه‌های مجاور با یک‌دیگر در ارتباط باشند. در حقیقت کاربرانی که در نزدیکی هم هستند، بدون داشتن هر نوع اتصال اینترنتی، می‌توانند پیام و اطلاعات برای همدیگر بفرستند. این قابلیت هنگام قطع اینترنت، بسیار کاربردی است. 

NewNode، همچنین جریان ترافیک را پنهان می‌کند و اتصالات جدیدی را برای منابع مسدودشده پیدا می‌کند. برخلاف وی‌پی‌ان‌ها، این ابزار ترافیک شما را به نقطه پایانی مشخصی ارسال نمی‌کند، بلکه نقطه پایانی به طور خودکار از بین کاربران فعال در شبکه انتخاب می‌شود. این نوع اتصال سریع‌ترین و مطمئن‌ترین نوع اتصال برای دسترسی به منابع فیلترشده است. 

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب‌توجه این ابزار این است که هرچه تعداد کاربران آن بیش‌تر باشد، عملکرد آن نیز بهتر است. به عبارت دیگر هرچه تعداد کاربران موجود در شبکه این وی‌پی‌ان بیش‌تر باشد، شما سریع‌تر متصل می‌شوید و با سرعت بالاتری به منابع فیلترشده دسترسی خواهد داشت. پس دیگران را به استفاده از این وی‌پی‌ان دعوت کنید و دسترسی به منابع فیلترشده را برای خود و اطرافیان‌تان آسان‌تر کنید. 

استفاده از این اپ بسیار ساده است، این اپ برای دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌او‌اس طراحی شده است و با اینترنت‌های 3G، 4G/LTE و Wi-Fi سازگاری دارد. استفاده از آن هم هیچ محدودیت زمانی و حجمی برای ترافیک مصرفی ندارد و نیازی به هیچ‌ گونه ثبت‌نام و واردکردن مشخصات ندارید.

کافی است با مراجعه به اپل‌استور یا گوگل‌پلی اپ را دانلود کنید، پس از اجرای آن گزینه Not Connected را روشن کنید و وقتی به حالت Connected درآمد می‌توانید به منابع فیلترشده دسترسی پیدا کنید.