چگونه رمز وای‌فای را از طریق دستگاه اندرویدی به اشتراک بگذاریم؟

تواناتک- اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌توانید رمز وای‌فایی که به آن متصل هستید را خیلی ساده و بی‌دردسر با دیگران به اشتراک‌ بگذارید. این قابلیت مزیت‌های امنیتی خوبی دارد. مثلا اگر کسی بخواهد با دستگاه آیفون به وای‌‌فای خانگی‌ شما وصل شود، دیگر نیازی نیست رمز عبور وای‌فای را در دسترس او قرار دهید؛ کافی است از این روش استفاده کنید که در ادامه به نحوه انجام آن می‌پردازیم.

ابتدا با انگشت، صفحه دستگاه اندرویدی‌تان را از بالا به پایین بکشید و به منو Quick Settings بروید. سپس روی آیکون چرخ‌دنده بزنید، وارد تنظیمات شوید و قسمت Connections یا Network & Internet را لمس کنید. (با توجه به نسخه سیستم‌عامل شما ممکن است این قسمت نام‌های متفاوتی داشته باشد.) در این مرحله گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید. سپس روی چرخ‌دنده مقابل اینترنتی که به آن متصل هستید بزنید و کد QR را انتخاب کنید. اکنون برای شما یک کد QR نمایش داده می‌شود. دیگران برای اتصال به وای‌فای شما، می‌توانند با دوربین دستگاه‌شان این کد را اسکن کنند.

نکته مهم: این قابلیت در نسخه‌های ۱۰ به بالای اندروید قابل استفاده است. 

نکته قابل توجه دیگر این‌که لازم نیست گوشی شخصی که می‌خواهد با این روش به اینترنت شما وصل شود، اندرویدی باشد. دستگاه‌های ویندوزفون یا آی‌او‌اس هم می‌توانند از این طریق متصل شوند. 

برای اشتراک‌گذاری آسان رمز وای‌‌فای میان دو گوشی آیفون نیز این مقاله را بخوانید.