برترین آنتی‌ویروس‌های ۲۰۱۹

تواناتک: یکی از مهم‌ترین نکاتی که کاربران اندروید و ویندوز باید به آن توجه کنند، داشتن یک آنتی‌‌ویروس امن و مناسب است. از جمله مشکلات کاربران در ایران این است که امکان خرید نسخه‌های تجاری آنتی‌ ویروس‌ها را ندارند و فقط می‌توانند از نسخه‌های رایگان آن‌ها، که قطعا قابلیت‌ها و قدرتشان از نسخه‌های تجاری کم‌تر است، استفاده کنند. در ادامه بهترین نسخه‌های رایگان آنتی‌‌ویروس‌ها و ابزارها را به شما معرفی می‌کنیم. 

یکی از بهترین آنتی‌ ویروس‌های رایگان «Avast» است که طبق گزارش‌های رسیده از کاربران ایران متاسفانه در حال حاضر این ابزار در کشور مسدود شده است و امکان استفاده از آن وجود ندارد. اگر در کشوری غیر از ایران زندگی می‌کنید توصیه ما به شما استفاده از نسخه رایگان، امن و سبک آنتی‌ویروس آواست است. از قابلیت‌های ویژه این ابزار می‌توان به حفاظت از شما هنگام وب‌گردی و رابط کاربری ساده آن اشاره کرد. این آنتی‌‌ویروس همچنین مجهز به نرم‌افزار ضد جاسوسی و دزدی اطلاعات و سیستم Anti-Rootkit است. (لینک دانلود)

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین ابزارها برای کاربران ویندوز «Windows Defender» یا آنتی‌‌ویروس داخلی ویندوز ۱۰ است که همراه با ویندوز روی دستگاه شما نصب می‌شود و استفاده از آن رایگان است. به عبارت دیگر Windows Defender، آنتی‌‌ویروس رسمی شرکت مایکروسافت است که از شما در مقابل نفوذ ویروس‌ها، نرم‌افزارهای مخرب و تهدید‌ها محافظت می‌کند.

برای فعال‌کردن این ابزار امنیتی وارد قسمت Settings ویندوز شوید. روی گزینه Update & Security کلیک کنید. در نوار سمت چپ روی Windows Defender بزنید و بعد وضعیت قسمت Real-Time Protection را روی ON قرار دهید. (این ویندوز همیشه در پشت صحنه فعال است و از سیستم شما به خوبی محافظت می‌کند.) 

آنتی‌ویروس رایگان و مطمئن دیگر، Bitdefender است؛ ابزاری که نه فقط برای ویندوز بلکه برای مک‌ او‌.اس و اندروید هم نسخه رایگان و امن دارد؛ نسخه‌ای که قابلیت تشخیص فایل‌ها و لینک‌های آلوده را دارد، ضمن این‌که اگر به سایت مخربی مراجعه کنید به شما اخطار می‌دهد. بیت‌دیفندر بسیار سبک است و تاثیر منفی بر عملکرد سیستم‌عامل شما ندارد. (لینک دانلود)

در پایان توصیه می‌کنیم با توجه به نوع سیستم‌عامل خود حتما یکی از این ابزارها را روی دستگاه خود نصب کنید. ضمنا فراموش نکنید استفاده از آنتی‌ویروس کافی نیست و نمی‌تواند امنیت سیستم شما را به صورت کامل تامین کند؛ بنابراین حتما از ابزارهای امنیتی دیگری هم استفاده کنید. 

منبع