Bridgefy؛ پیام‌رسان آفلاین

تواناتک- Bridgefy پیام‌رسانی مناسب برای زمانی است که دسترسی به اینترنت ممکن نیست. مثلا اگر حکومت اینترنت را کاملا قطع کند، باز هم می‌توانید با اطرافیان‌تان ارتباط داشته باشید؛ به‌ویژه برای حضور و هماهنگی در تجمعات. در این مقاله به بررسی این ابزار می‌پردازیم. 

پیام‌رسان Bridgefy، ابزاری مناسب برای برقراری ارتباط بدون اینترنت و از طریق بلوتوث است. شما می‌توانید با کسانی که از این اپ استفاده می‌کنند و در شعاع ۱۰۰ متری‌تان هستند، در ارتباط باشید و لوکیشن (موقعیت جغرافیایی)، عکس و پیام متنی ارسال/دریافت کنید. این پیام‌رسان هر گوشی تلفن را تبدیل به یک سرور می‌کند.

یکی از قابلیت‌های Bridgefy،  - برودکست broadcast است که امکان می‌دهد یک پیغام اضطراری به گوشی تمام کاربرانی که در اطراف‌تان هستند و از این برنامه استفاده می‌کنند، ارسال کنید. 

امنیت این ابزار مناسب است و پیام‌های کاربران رمزگذاری می‌شود؛ البته به جز پیام‌هایی که به صورت پادکست ارسال می‌شود. 

از دیگر قابلیت‌های این ابزار می‌توان به امکان ایجاد گروه و عدم محدودیت برای تعداد افراد گروه اشاره کرد. گفتنی است که تظاهر‌ات‌کنندگان در لبنان و هنگ‌کنگ از این ابزار برای ارتباط با یک‌دیگر استفاده می‌کنند. 

این پیام‌رسان برای دو سیستم‌عامل اندروید و iOS طراحی شده است. برای دانلود آن حتما به مارکت‌های رسمی مراجعه کنید.

پس از نصب این ابزار به اینترنت متصل شوید و شماره‌تان را ثبت کنید . بعد کسانی که شماره‌تان را دارند و این برنامه را در گوشی خود نصب کرده‌اند، شما را در لیست مخاطبان خود می‌بینند و به‌راحتی می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند. در غیر این صورت صورت تنها کسانی که در شعاع ۱۰۰ متری شما هستند را برای شما شناسایی می‌کند. 

اما اگر دیگر به این اپ نیاز نداشتید و تصمیم گرفتید حساب خود را حذف کنید باید از مسیر‌های زیر اقدام به کنید:

iOS: Settings → Profile → Log Out. 

Android: top right menu → Settings → top right menu → Log Out.