چگونه مصرف اینترنت تلفن همراه را در آی‌او‌اس کنترل کنیم؟

تواناتک: یکی از مشکلات عمده کاربران اینترنت، که برای اتصال از اینترنت موبایل خود استفاده می‌کنند، مشکل میزان مصرف دیتا است. به دلیل هزینه بالای اینترنت، مخصوصا در ایران، خریدن اینترنت نامحدود بسیار گران است. به همین دلیل معمولا کاربران اینترنت حجم مصرفی مشخصی را خریداری می‌کنند. بنابراین زمانی که ترافیک مصرفی اینترنت آن‌ها به اتمام می‌رسد، مجبور به خرید دوباره هستند. در این مطلب به بررسی روش‌های کاهش مصرف دیتای اینترنت می‌پردازیم. با رعایت نکات این مقاله، می‌توانید مصرف دیتای اینترنت خود را تا حجم قابل توجهی کاهش دهید.

- یکی از کارهایی که در مصرف اینترنت شما موثر است، ویدیو‌کال است، سعی کنید در مواقعی که به اینترنت تلفن همراه وصل هستید، ویدیو کال نکنید. 

- پخش آنلاین موزیک، یکی دیگر از کارهایی است که نقش موثری در میزان مصرف دیتای شما دارد. بهتر است در این مواقع موزیک را در حالت آفلاین گوش کنید. 

- در تنظیمات آی‌او‌اس، دانلود‌های خودکار آی‌او‌اس و اپ‌ها را از مسیر زیر متوقف کنید:

Setting >App Store> Cellular data/ Automatic Downloads > OFF

- قسمت ‌photos را در تنظیمات آی‌او‌اس طوری تنظیم کنید که زمان اتصال به اینترنت موبایل، عکس‌ها روی iCloud sync همخوان نشود. 

Setting > Photos > Cellular Data> OFF

- در قسمت تنظیمات آی‌اواس، در لیست اپ‌ها می‌توانید گزینه cellular را خاموش کنید. به این ترتیب زمان اتصال به اینترنت موبایل این اپلیکیشن‌ها به اینترنت دسترسی نخواهند داشت. 

در ادامه به تنظیم اپلیکیشن‌هایی می‌پردازیم که مصرف بالایی دارند، مثل اینستاگرام، واتس‌اپ، توییتر و تلگرام: 

- در اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت تلفن همراه، تنظیمات زیر را اعمال کنید:

Instagram > setting >account> data usage> Use Less cellular Data > ON

- در واتس‌اپ هم برای کنترل میزان مصرف اینترنت تلفن همراه در تنظیمات، مسیر زیر را اجرا کنید:

 Setting > Storage and Data> Use less data for calls > ON 

و در این پنجره، در قسمت Media Auto download، همه موارد را روی Wi-Fi تنظیم کنید. در این حالت مدیا تنها در حالت وایرلس دانلود خواهد شد. 

- در توییتر هم میزان مصرف اینترنت موبایل را با تنظیمات زیر کنترل کنید:

setting > Data Usage> Data Saver > ON 

و در این پنجره همه موارد را روی only on Wi-Fi تنظیم کنید. به این ترتیب مدیا تنها در حالت وایرلس دانلود خواهد شد.

- در تلگرام هم به تنظیمات بروید، وارد بخش Data and Storage شوید و در قسمت Using Cellular، گزینه Auto Download Media را غیرفعال کنید. در این صورت عکس‌ها و ویدیوهای شما در تلگرام روی حالت اینترنت موبایل، دانلود نخواهد شد.