وان‌درایو فایل‌های مهم را رمزگذاری می‌کند

تواناتک: وان‌درایو فضای ذخیره‌سازی مایکروسافت است که به‌تازگی فایل‌های مهم را رمزگذاری می‌کند. در این مقاله آموزشی به بررسی این موضوع می‌پردازیم. 

در فضای ذخیره‌سازی وان‌درایو مایکروسافت یک پارتیشن امن با نام Personal Vault ایجاد شده است که می‌توانید اطلاعات و فایل‌های حساس خود را در این بخش به صورت امن نگه‌داری کنید؛ زیرا اطلاعات این پارتیشن رمزگذاری می‌شود. 

این بخش از وان‌درایو امن‌ترین بخش این فضای ذخیره‌سازی ابری است و اگر کسی به مشخصات حساب شما دسترسی پیدا کرد و توانست وارد وان‌درایو شما شود، نمی‌تواند وارد آن شود و به اطلاعات و فایل‌های درون آن دسترسی پیدا کند؛ چرا که دسترسی به این قسمت تنها از طریق یک روش احراز هویت قوی - تایید هویت دو مرحله‌ای مثل اثر انگشت، تشخیص چهره، پین یا کد ارسال‌شده به شماره تلفن یا ایمیل شما - امکان‌پذیر است. 

شما در همه‌ نسخه‌های وان‌درایو (نسخه دسکتاپ و اپلیکیشن) به بخش Personal Vault برای ذخیره و دسترسی فایل‌های مهم‌تان دسترسی دارید. 

اگر از نسخه رایگان وان‌درایو استفاده می‌کنید، سایز پارتیشن Personal Vault شما محدود است ولی کاربران نسخه‌های تجاری هیچ‌ گونه محدودیتی برای ذخیره‌کردن فایل‌هایشان در این قسمت ندارند. 

این قابلیت به‌‌زودی برای کاربران وان‌درایو در سرتاسر دنیا در دسترس خواهد بود. به شما توصیه می‌کنیم به محض فعال‌شدن این قابلیت امنیتی مهم در وان‌درایو خود، فایل‌های مهمتان را حتما به این بخش امن منتقل کنید.