آنچه باید درباره اسپیس توییتر بدانیم

تواناتک: اسپیس یکی از قابلیت‌های کاربردی در توییتر است که شما با آن امکانِ داشتن یک اتاق گفت‌وگوی زنده را به صورت صوتی دارید. کاربران به هیچ عنوان امکان ارسال هیچ محتوا، یا نمایش تصویر خودشان را در این فضا ندارد و تنها می‌توانند تعداد محدودی ایموجی بفرستند. 

در این مقاله به این می‌پردازیم که چگونه در توییتر خودتان اسپیس ایجاد کنید یا در اسپیس کاربران دیگر حاضر شوید و صحبت کنید؟ 

شما می‌توانید وارد اسپیس شوید، به صحبت‌های دیگر کاربران گوش کنید یا با درخواستی که برای میزبان ارسال می‌کنید، مایک به شما داده شود و صحبت کنید. 

نحوه ایجاد اسپیس در توییتر

برای ایجاد اسپیس در اپلیکیشن توییتر، در صفحه‌ی اصلی، روی آیکون دایره‌ایِ آبی با علامت به‌اضافه «+»، که در گوشه‌ پایین سمت راست صفحه قرار دارد، ضربه بزنید، سپس گزینه‌ Spaces را انتخاب کنید، بعد از این کار از شما خواسته می‌شود مشخص کنید که به چه کسایی اجازه صحبت داده شود؛ همه‌ کسانی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید یا کسانی که برای شما درخواست می‌فرستند؟ برای اسپیس خودتان یک اسم انتخاب کنید و گزینه Start Your Space را بزنید تا اسپیس راه بیفتد. 

در این مرحله - در تایم‌لاین در نوار بالا - کسانی که شما را دنبال می‌کنند، می‌توانند اسپیس شما را ببینند و با کلیک روی آن، می‌توانند وارد اسپیس‌تان شوند. وقتی کاربران روی اسپیس‌تان کلیک می‌کنند، باید گزینه Join this space را بزنند تا بتوانند وارد شوند. 

کسی که میزبان است، می‌تواند از طریق ارسال اسپیس در تایم‌لاین یا ارسال آن از طریق پیام، افراد را به شرکت در آن فضای گفت‌وگو دعوت کند. 

اسپیس‌ها عمومی هستند و هر کس با داشتن لینکِ آن، امکان شرکت در اتاق گفت‌و‌گو را دارد. کافی است که روی گزینه share بزند و یکی از آپشن‌ها را برای به‌اشتراک‌گذاری استفاده کند. 

شما به عنوان میزبانِ اسپیس می‌توانید با انتخاب گزینه‌ Add Speaker، به لیست افراد شنونده دسترسی پیدا کنید و در مقابلِ نام کاربری هر شنونده، گزینه Invite to Speak را بزنید و به شخص برای صحبت، میکروفون بدهید. 

همچنین هر زمان بخواهید با انتخاب گزینه‌ Remove Speaker می‌توانید میکروفون را از کاربرانی که امکان صحبت دارند، بگیرید. ضمنا در اسپیس تنها ۱۱ نفر می‌توانند در یک زمان اسپیکر باشند. 

برای پایان‌دادن و بستن اسپیس نیز باید گزینه End را بزنید. 

اما اگر شما بخواهید در اسپیسِ کاربر دیگری صحبت کنید، می‌بایست گزینه request را بزنید، تا میزبان یا هاست درخواست شما را تایید کند و به شما مایک بدهد تا بتوانید صحبت کنید. همچنین با زدن روی صورتک‌ها می‌توانید به صحبت‌ها واکنش یا همان ری‌اکشن نشان دهید. برای خروج از اسپیس نیز گزینه leave را بزنید و از آن خارج شوید.