امکان به‌ اشتراک‌گذاری ویدیو‌های ۶۰ ثانیه‌ای در نسخه جدید اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار عکس محور است که روزانه کاربران زیادی عکس‌ها و  ویدیو‌های کوتاه‌ در این شبکه اجتماعی برای دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

پیش از این کاربران اینستاگرام امکان آپلود ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای را داشتند. اما اکنون اینستاگرام در آخرین به‌روزرسانی خود امکان آپلود ویدیو‌های ۶۰ ثانیه‌ای یا یک دقیقه‌ای را برای کاربران خود مهیا کرده است. پیش از این تنها ویدیو‌های تبلیغاتی در اینستاگرام ۶۰ ثانیه‌ای بودند ولی در آخرین نسخه این اپلیکیشن، این امکان به کاربران عادی هم داده شده است.

اینستاگرام علت اخذ این تصمیم را افزایش ۴۰ درصدی مشاهدات ویدیو‌ها در شش ماه‌ اخیر دانست. اینستاگرام در ماه گذشته تغییراتی را در بخش ویدیو‌ها ایجاد کرده بود که به‌جای نمایش تعداد لایک‌های ویدیو، تعداد دفعاتی را که ویدیو مشاهده می‌شود نشان می‌دهد. در مجموع اینستاگرام مدتی است بر بخش ویدیو‌ها تمرکز کرده است و ما شاهد تغییرات کاربردی و مفیدی در این بخش هستیم.

اینستاگرام در وبلاگ رسمی خود نوشته است که در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن خود، قابلیت به اشتراگ‌گذاری ویدیوهای یک دقیقه‌ای را در اختیار برخی کاربران قرار می‌دهد، اما در ماه‌های آینده، کلیه کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند از این قابلیت بهره‌مند شوند.

در آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام، یک قابلیت کاربردی دیگر برای پلتفرم "iOS" در اختیار کاربران قرار گرفته است. کاربران می‌توانند از طریق ویدیوهای موجود در فایل "Camera Roll" آیفون و یا آیپد خود، یک ویدیو تولید کنند و آن را در شبکه اجتماعی با دوستان خود به‌اشتراک بگذارند. پیش از این کاربران "iOS" امکان انجام این کار را با اپلیکیشن‌های دیگر داشتند اما اکنون این قابلیت درون خود اپلیکیشن اینستاگرام برای آنها طراحی شده است.

اپلیکیشن اینستاگرام خود را از طریق مارکت‌های رسمی به‌روزرسانی کنید.

امنیت اینستاگرام خود را تنها با ۵ قدم افزایش دهید.

منبع