اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر با طراحی متریال به‌روزرسانی می‌شود

زبان طراحی متریال که در طراحی آبنبات چوبی به‌کار رفته بود، توانسته بود موجی از توسعه‌دهندگان را در جهت تغییر ظاهر اپلیکیشن‌هایشان و استفاده از المان‌های این سبک تشویق کند.

اصول طراحی متریال دیزاین بر مبنای حرکت و جلب توجه کاربر می باشد.  در ان نوع طراحی عناصر اصلی در هر وب‌سایت مانند تایپوگرافی، رنگ، فضا های خالی و فاصله ها همگی به گونه‌‌ی طراحی شده است که توجه کاربر را به خود جلب می کنند. این ترکیب موجب تمرکز چشم کاربر بر روی مفاهیم می شود. انتخاب آگاهانه‌ی رنگ، نمایش متن در سایز مناسب، المان های گرافیکی زیبا، فضاهای خالی همگی باعث بوجود آمدن تصاویری گرافیکی چشم نواز می شوند. حرکت نقش مهمی در زیبایی و جذابیت خروجی خواهد داشت و برای هر حرکتی مفهوم و کاربردی مشخصی در نظر گرفته شده است.

حالا فیس‌بوک اپلیکیشن مسنجر خود را با استفاده از طراحی متریال برای پلتفرم اندروید ارتقا داده است. در اسکرین‌شات‌هایی که از نسخه به‌روز شده اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک منتشر شده است، می‌بینید که رابط کاربری تغییرات قابل توجهی نسبت به نسخه قبلی نکرده است. در نسخه جدید تنها دکمه اکشن را در پایین صفحه خواهید دید که عضو ثابت اپلیکیشن‌های دارای طراحی متریال است و دیگر تغییر زیادی در ظاهر این اپلیکیشن شاهد نخواهید بود.

این به‌روزرسانی اکنون در اختیار برخی از کاربران قرار گرفته است و به‌زودی همه کاربران از طریق گوگل‌پلی می‌توانند اپلیکیشن مسنجر خود را به‌روزرسانی کنند.

اگر تمایل دارید در خصوص کلیه بخش‌های فیس‌بوک بیشتر بدانید، آموزش‌های ویدیویی درس‌ به درس فیس‌بوک را در سایت تواناتک دنبال کنید. (درس اول، درس دوم، درس سوم، درس چهارم، درس پنجم، درس ششم)