اپلیکیشن MSQRD توسط فیس‌بوک خریداری شد

این‌روزها یکی از سوژه‌های داغ دنیای مجازی و مخصوصا در شبکه‌های اجتماعی استفاده از فیلتر‌های زنده ویدیویی برای سلفی‌هاست. اپلیکیشن‌های زیادی در این خصوص منتشر شدند که فیلترهای زنده ویدئویی را روی چهره افراد می‌گذارند و چهره افراد را خنده‌دار و ترسناک می‌کنند، در میان اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند بر روی عکس‌های چهره و سلفی‌ها فیلتر‌های زنده ویدیویی قرار دهند، می‌توان به اپلیکیشن "MSQRD" اشاره کرد. اپلیکیشن "MSQRD" توانست به محبوبیت خوبی در میان کاربران اندروید و "iOS" برسد. این اپلیکیشن همچنین رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. بعد از اینکه شما توسط "MSQRD" بر روی چهره خود فیلتر زنده مورد نظر را اعمال کردید، می‌توانید خروجی را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن "MSQRD" که توانست در مدت کوتاه به محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برسد، باعث شد فیس‌بوک از این فرصت استفاده کند و اقدام به خرید این اپلیکیشن محبوب کند. اکنون نام اپلیکیشن "MSQRD" به لیست‌ اپلیکیشن‌های تحت تملک فیس‌بوک در کنار واتس‌اپ و اینستاگرام، اضافه شد.

مدیر عامل "Masquerade" آقای یوجین نوگن، در سایت رسمی اپلیکیشن، خبر خریداری شدن اپلیکیشن "MSQRD" توسط فیس‌بوک را تایید کرد و در ادامه گفت: «ما همواره به فعالیت خود و به‌روزرسانی اپلیکیشن و رفع مشکلات آن ادامه خواهیم داد، و از تکنولوژی به‌کاررفته در این اپلیکیشن به‌زودی در قالب یک ابزار اختصاصی در فیس‌بوک استفاده می‌شود. او می‌گوید در خصوص مواجه شدن با ۱.۶ میلیارد کاربر در فیس‌بوک، بسیار غافلگیر هستم، و هیچ‌زمانی فکر نمی‌کردم به این تعداد کاربر دست پیدا کنیم.

اما فیس‌بوک تاکنون خبری را در خصوص نحوه به‌کارگیری اپلیکیشن "MSQRD" در فیس‌بوک منتشر نکرده است اما می‌توان پیش‌بینی کرد که فیس‌بوک احتمالا در قسمت "Photo Live" از "MSQRD" استفاده کند.

کاربران اندروید و "iOS" می‌توانند اپلیکیشن "MSQRD" را به صورت رایگان از اپل‌استور و گوگل‌پلی دانلود و از این اپلیکیشن مهیج استفاده کنند.