چگونه پیام‌ها را در تلگرام آرشیو کنیم؟

تواناتک: تلگرام یکی از پیام‌رسان‌های محبوب در میان کاربران ایرانی است. کاربران این پیام‌رسان در گروه‌ها و کانال‌های زیادی عضویت دارند و مشارکت می‌کنند و گاهی ممکن است روزانه بیش از ۱۰۰ پیام ارسال و دریافت کنند. اخیرا در تلگرام، امکان آرشیو‌کردن پیام‌ها به کاربران داده شده است که در این مقاله به این قابلیت جدید پرداخته‌ایم.

برای آرشیو‌کردن پیام‌ها کافی است در لیست گفت‌وگو یا همان صفحه اصلی تلگرام، با انگشت‌تان گروه، چت یا کانال مورد نظر را به سمت چپ بکشید. اکنون در لیست گفت‌‌وگو‌هایتان اولین مورد، پیام‌های آرشیو‌شده است.

در به‌روزرسانی جدید تلگرام همچنین این قابلیت در اختیار شما قرار گرفته است که بتوانید پیام‌های آرشیو‌شده را مخفی کنید. کافی است در لیست گفت‌وگوهایتان، پوشه «پیام‌های آرشیو‌شده» (Archived Chats) را به سمت چپ بکشید. در این صورت دیگر لیست پیام‌های آرشیو‌شده را در لیست گفت‌وگوهایتان نمی‌بینید. برای برگرداندن آن‌ها هم کافی است به لیست گفت‌وگو‌هایتان مراجعه کنید و آن را به سمت پایین بکشید تا چت‌های آرشیو‌شده‌تان را ببینید.

لیست آرشیو چت‌های شما بر اساس زمان ارسال آن‌ها به بخش آرشیو مرتب شده است ولی می‌توانید پیام‌های مورد نظرتان را پین کنید تا همیشه در بالای لیست باشند. همچنین تعداد گفت‌وگو‌هایی که می‌توانید به لیست آرشیو ارسال کنید، هیچ‌ محدودیتی ندارد.

وقتی لیست چت‌های آرشیو‌شده را باز می‌کنید، می‌توانید آ‌ن‌ها را انتخاب کنید و گزینه unarchiver را انتخاب کنید تا پیام‌ها از لیست آرشیو‌ به لیست چت‌ برگردد.

از دیگر قابلیت‌های آخرین نسخه تلگرام می‌توان به این موارد:

  • بررسی افراد آنلاین از طریق لیست گفت‌وگو‌ها و منو اشتراک‌گذاری؛
  • استفاده از دکمه هدایت برای انتخاب پیام‌ها؛
  • امکان کپی‌کردن لینک پیام‌ها و به‌اشتراک‌گذاری آن‌ها با دیگران در گروه‌های خصوصی؛
  • امکان انتخاب نمایش دو‌خطی یا سه‌خطی پیام‌ها؛
  • بازطراحی منو و آیکون‌ها.

برای به‌روزرسانی آخرین نسخه تلگرام حتما از مارکت‌های رسمی و معتبر استفاده کنید و از به‌روزرسانی اپلیکیشن تلگرام از طریق فایل‌هایی که در گروه‌ها و کانال‌ها قرار داده می‌شود اکیدا خودداری کنید.