به‌زودی جیمیل امن‌تر می‌شود

جیمیل یکی از سرویس‌های نام‌ آشنای گوگل است. کاربران زیادی از این سرویس ایمیل در سرتاسر دنیا استفاده می‌کنند. گوگل همیشه در تلاش است که امنیت سرویس‌های خود را افزایش دهد و سرویس‌های امنی را به کاربران خود ارائه دهد.

گوگل در خبری که به تازگی منتشر کرده از قابلیت‌هایی صحبت کرده است که امنیت جیمیل را افزایش می‌دهند و از فیشینگ، نرم افزارهایی مخرب و هک شدن مقابله می‌کند. گوگل به‌زودی سیستم هشدار جدیدی را برای شما عرضه خواهد کرد که شما را از لینک‌های ناامنی که در ایمیل‌های دریافتی‌تان است باخبر می‌کند.

با وجود این قابلیت امنیتی جدید اگر بر روی لینک آلوده و یا مخربی در جیمیل کلیک کنید، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که ضمن اینکه به شما در مورد مخرب و آلوده بودن لینک خبر می‌دهد، شما را از خطرات ادامه کار هم مطلع می‌کند. همچنین لینک‌هایی را هم برای دریافت اطلاعات بیشتر و توصیه‌های امنیتی برای شما فراهم می‌کند.

در ادامه اقدامات جدید امنیتی گوگل برای جیمیل می‌توان به به‌روزرسانی صفحه هشدار در خصوص تلاش مشکوک برای ورود به حساب‌های کاربری هم اشاره کرد. قطعا این تلاش برای هک شدن حساب کاربری شما انجام می‌شود و در این شرایط شما هشداری را که شامل راهکارهایی برای حفاظت بیشتر از حساب‌ کاربریتان است دریافت خواهید کرد.

شما تاکنون اگر می‌خواستید وارد صفحات مخرب شوید، با نوار قرمز رنگ هشدار روبه‌رو می‌شدید، اکنون این پیام را دریافت می‌کنید.

گوگل به مناسبت روز اینترنت ایمن‌تر یک نمایه گرافیکی به شکل قفل شکسته قرمز را معرفی کرده بود که نشانه این بود که کاربران در حال مکاتبه با حسابی هستند که از رمزگذاری اطلاعات پشتیبانی نمی‌کند. گوگل در خصوص این قابلیت امنیتی گفت از زمان عرضه آن تاکنون ۲۵ درصد از میران ایمیل‌هایی که رمزگذاری نمی‌شدند کم شده است.

به‌زودی سرویس جیمیل با قابلیت‌های جدید امن‌تر از گذشته خواهد شد. جیمیل یکی از سرویس‌های امن و مناسب ایمیل است و تواناتک استفاده از این سرویس ایمیل را به کاربران توصیه می‌کند.

منبع