چگونه مصرف اینترنت خود را در اندروید کاهش دهیم؟

 معمولا اپلیکیشن‌هایی همیشه دور از چشم شما در گوشی شما در حال فعالیت هستند، که حجم زیادی از بسته‌های مصرفی از اینترنت شما را به خود اختصاص می‌دهند. اپلیکیشن LostNet Firewall، دسترسی اپلیکیشن‌ها را به اینترنت قطع می‌کند و در مصرف اینترنت شما صرفه‌جویی می‌کند. در حقیقت این اپلیکیشن یک فایروال قدرتمند و امن در اندروید است که امنیت گوشی اندرویدی شما را هم بالا می‌برد. این اپلیکیشن علاوه بر صرفه‌جویی در سرعت و حجم اینترنت و برقراری امنیت در گوشی شما، در کاهش مصرف باتری هم تاثیر بسزایی دارد.

شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید دسترسی کل اپلیکیشن‌ها و یا برخی از آنها را به اینترنت مسدود کنید و یا تعریف کنید تنها در زمان خاصی که به اینترنت وایرلس متصل هستید، اپلیکیشن‌ها به اینترنت دسترسی داشته باشند.

این اپلیکیشن به صورت خودکار، دسترسی اپلیکیشن‌های مشکوک و غیرقابل اعتماد را به اینترنت مسدود می‌کند.

دسترسی اپلیکیشن‌هایی که در پشت صحنه به صورت مخفی و دور از چشم شما فعال هستند و اینترنت شما را مصرف می‌کند، را مسدود می‌کند.

شما توسط این اپلیکیشن می‌توانید ببینید هر کدام از اپلیکیشن‌های مصرفی خود، چه‌ مقدار دیتا مصرف می‌کنند، و اپلیکیشن‌های پرمصرف را شناسایی کنید.

یکی از قابلیت‌های بارز این برنامه، استفاده از آن بدون نیاز به روت بودن گوشی است. معمولا اپلیکیشن‌های فایروال در گوشی‌ها زمانی قابل اجرا و استفاده هستند که گوشی روت شده باشد، که این کار را از نظر امنیتی تایید نمی‌کنیم.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است، بعد از نصب آن از گوگل‌پلی، برنامه را اجرا کنید، در تب Apps شما می‌توانید لیست کلیه اپلیکیشن‌های خود را مشاهده کنید. در مقابل هر اپلیکیشن سه گزینه موجود است که با انتخاب Allow All مشخص می‌کنید که تحت هر شرایطی این اپلیکیشن به اینترنت دسترسی داشته باشد. با انتخاب Wi-Fi Only اپلیکیشن تنها در صورت اتصال وایرلس به اینترنت دسترسی دارد و از اینترنت دیتای شما اصلا استفاده نمی‌کند و با انتخاب گزینه Block All دسترسی اینترنت را به اپلیکیشن در همه حالات مسدود می‌کنید.