پیام‌رسان آفلاین و امن NewNode

تواناتک: NewNode پیام‌رسانی مناسب برای زمانی است که دسترسی به اینترنت ممکن نیست. مثلا اگر حکومت اینترنت را کاملا قطع کند، باز هم می‌توانید با اطرافیان‌تان ارتباط داشته باشید؛ به‌ویژه برای حضور و هماهنگی در تجمعات. در این مقاله به بررسی امکانات و نحوه استفاده از این ابزار می‌پردازیم. 

 قطعی اینترنت ارتباطات را بسیار سخت می‌کند؛ در برخی از کشورها مانند ایران که سابقه قطعی کامل اینترنت را داشته‌اند، ارتباط کاربران و فعالان با نبود اینترنت قطع می‌شود. به این دلیل کاربران ایرانی نیز در چنین شرایطی دیگر به هیچ پیام‌رسانی دسترسی ندارند. اما اپلیکیشن‌هایی هستند که به آن‌ها این امکان برقراری ارتباط را می‌دهند. اپلیکیشن‌هایی که در زمان عدم دسترسی به سرویس اینترنت، باز هم می‌توان با استفاده از آن‌ها با اطرافیان‌ ارتباط داشت؛ به‌ویژه برای حضور و هماهنگی در تجمعات و اعتراض‌های مدنی.

اپلیکیشن NewNode، اپلیکیشن مناسبی است که از تکنولوژی جدیدی استفاده کرده است و در زمانی که شما به اینترنت دسترسی ندارید، امکان برقراری ارتباط را فراهم می‌کند. این اپلیکیشن از تکنولوژی NewNode استفاده می‌کند. 

New Node حالت دستگاه به دستگاه است که به کاربران اجازه می‌دهد حتی در صورت عدم اتصال مستقیم به وای‌فای یا اینترنت تلفن همراه، از طریق دستگاه‌های مجاور با یکدیگر در ارتباط باشند. در حقیقت کاربرانی که در نزدیکی هم هستند، بدون داشتن هر نوع اتصال اینترنتی، می‌توانند پیام و اطلاعات برای همدیگر بفرستند. این قابلیت هنگام قطع اینترنت، بسیار کاربردی است. 

در حال حاضر این اپلیکیشن نسخه آزمایشی خود را برای سیستم‌عامل اندروید منتشر کرده است. برای دریافت نسخه اندروید می‌توانید به گوگل‌پلی مراجعه کنید. در این پیام‌رسان امکان ارسال پیام، محتوا (عکس و ویدیو) را نیز دارید، همچنین می‌توانید از قابلیت Disappearing Message برای حذف خودکار پیام‌ها هم استفاده کنید. 

به محض انتشار خبرهای جدید در خصوص این ابزار و نسخه‌های جدید آن برای سایر سیستم‌عامل‌ها، اطلاع رسانی می‌کنیم.