Microsoft Defender؛ حفظ امنیت در اندروید، ویندوز، مک و آی.او.اس

 

تواناتک: Microsoft Defender، اپلیکیشن امنیتی و آنتی‌ویروس شرکت مایکروسافت است که پیش‌تر فقط برای سیستم‌عامل ویندوز عرضه می‌شد اما اخیرا مایکروسافت نسخه اندروید، آی‌او‌اس و مک آن را نیز منتشر کرده است. در این مقاله به بررسی این ابزار می‌پردازیم. 

Microsoft Defender، آنتی‌ویروس مناسب و امنی است که می‌تواند سیستم شما را از خطر ویروس‌ها و بدافزارها حفظ کند. این اپلیکیشن که به طور کلی وظیفه برقراری امنیت سیستم‌عامل شما را بر عهده دارد، می‌تواند اپلیکیشن‌های حاوی بد‌افزار را شناسایی کند. 

Microsoft Defender برای کاربران حساب‌های Personal و Family سرویس مایکروسافت ۳۶۵ در سیستم‌عامل‌های اندروید، ویندوز، مک و ای‌او‌اس قابل استفاده است.

همچنین داشبورد مناسبی را در اختیار شما می‌گذارد که با استفاده از آن می‌توانید به وضعیت امنیتی تمام دستگاه‌هایی که از طریق حساب شما از Microsoft Defender استفاده می‌کنند، دسترسی داشته باشید. 

کاربران آی.او.اس معمولا نیازی به استفاده از آنتی‌ویروس ندارند، با این حال از آن‌جا که این ابزار به دلیل امکان اسکن لینک‌ها برای پیشگیری از حملات فیشینگ کاربردی است، استفاده از آن توصیه می‌شود.