چگونه در تلگرام با افرادی که در نزدیکی ما هستند چت کنیم؟

تواناتک: تلگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار و محبوب است. کاربران توسط این پیام‌رسان امکان چت‌کردن با یکدیگر،  فعالیت در گروه‌های مختلف و حضور در کانال‌های متنوع را دارند. به‌تازگی قابلیتی به این پیام‌رسان اضافه شده است که کاربران می‌توانند افرادی را که در محدوده مکانی اطراف‌شان هستند و در تلگرام حساب کاربری دارند، پیدا و با آن‌ها چت کنند. در ادامه به نحوه انجام این‌کار پرداخته‌ایم.

چت‌کردن بر اساس موقعیت مکانی، یکی از قابلیت‌هایی است که در تلگرام طراحی شده است. شما توسط این قابلیت می‌توانید افرادی را که حساب تلگرام دارند و در محدوده نزدیک شما هستند و این قابلیت را فعال کرده‌اند، پیدا کنید و به‌راحتی بدون نیاز به واردکردن شماره تلفن یا آی‌.دی با آن‌ها چت و آن‌ها را به لیست مخاطبان خود اضافه کنید. در حقیقت با این قابلیت می‌توانید یک چت گروهی با افرادی که در نزدیکی شما هستند، راه‌اندازی و به‌سادگی با هم چت کنید. 

قابلیت People Nearby به شما امکان می‌دهد گروه‌های گفت‌وگو مبتنی بر موقعیت مکانی خود ایجاد کنید یا گروه‌هایی که در اطراف شما هستند را پیدا کنید و به آن‌ها بپیوندید. 

برای فعال‌کردن و استفاده از این قابلیت، به این مسیر بروید:

 Contacts > Add People Nearby 

گزینه Allow Access را بزنید تا پروسه شناسایی حساب‌ کسانی که نزدیک شما هستند، آغاز شود. سپس افرادی که حساب تلگرام دارند و این قابلیت را فعال کرده‌اند پیدا می‌شوند و می‌توانید با آن‌ها چت کنید. 

همچنین تلگرام به‌تازگی اضافه‌کردن مخاطبان را بیش‌ از‌ بیش ساده کرده است. به این ترتیب که وقتی برای اولین بار با فردی چت می‌کنید که در لیست مخاطبان شما نیست، در بالای صفحه گفت‌وگو، گزینه‌‌ Add to Contact را می‌بینید؛ کافی است آن را انتخاب و مخاطب را به لیست خود اضافه کنید. 

اگر قابلیت‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم هنوز برای شما فعال نشده است، توصیه می‌کنیم اپلیکیشن تلگرام خود را از طریق مارکت‌های رسمی و معتبر به‌روزرسانی کنید.