تغییرات جدید در اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر

اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک، یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های ارتباطاتی است که کاربران زیادی برای چت کردن و ارسال محتوا از آن استفاده می‌کنند. توسعه‌دهندگان فیس‌بوک که همیشه در حال ایجاد تغییر و تحول در اپلیکیشن فیس‌بوک و فیس‌بوک مسنجر هستند، اکنون از اعمال تغییرات اساسی در اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک خبر داده‌اند. این تغییرات به صورت آزمایشی اعمال شده و در دسترس برخی از کاربران قرار گرفته است.

هفته پیش اینستاگرام از قابلیت جدیدی پشتیبانی کرد که طی آن کاربران می‌توانستند از چندین اکانت به واسطه یک اپلیکیشن به حساب‌های کاربری مختلف دسترسی داشته باشند. اکنون توسعه‌دهندگان فیس‌بوک، این قابلیت را برای اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر هم فراهم کردند. برای دسترسی به حساب‌های مختلف دیگر نیاز به لاگ‌اوت کردن از یک اکانت و وارد شدن به اکانت دیگر نیست، بلکه همه آن‌ها با یک‌بار لاگین کردن در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

دومین قابلیتی که به‌زودی در اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک شاهد آن خواهید بود، اضافه شدن "SMS" و "MMS" داخلی است. این قابلیت قبلا هم در اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک موجود بود، ولی به دلیل استقبال کم کاربران، فیس‌بوک این قابلیت را حذف کرد و اکنون دوباره تصمیم به بازگرداندن آن با ظاهری متفاوت و جدید گرفته است و شما این قابلیت را در نسخه جدید به‌زودی خواهید دید. سرویس‌های زیادی بودند که این قابلیت را برای اپلیکیشن خود فعال کردند، اما متاسفانه مورد استقبال و استفاده کاربران قرار نگرفت. اکنون باید منتظر باشیم و ببینیم فیس‌بوک چقدر در مورد انتشار این قابلیت موفق می‌شود. با توجه به موفقیت فیس‌بوک در حوزه پیام‌رسانی و همچنین در اختیار داشتن اپلیکیشنی همچون واتس‌اپ، می‌تواند موفقیت جالب توجهی در این زمینه کسب کند و در خصوص ارائه پیام‌های داخلی در میان کاربران به محبوبیت برسد.

در نسخه جدید اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک، نوار کار به رنگ آبی تغییر کرده است و محتویات این نوار، رنگ سفید دارند. نوار استاتوس هم که تاکنون سفید رنگ بوده نیز به رنگ آبی تغییر رنگ خواهد داد.

اکنون تنها تعداد محدودی کاربر امکان استفاده از این نسخه را دارند، ولی قطعا نسخه جدید این اپلیکیشن به‌زودی در اختیار کلیه کاربران قرار می‌گیرد.