مرورگر AVG؛ شکستن سد فیلترینگ در ویندوز و اندروید

تواناتک: فیلترینگ در ایران سال‌ها ست دسترسی آزاد کاربران به دنیای اینترنت را محدود کرده است. راه‌حل قطعی رهایی از این محدودیت‌ها استفاده از فیلترشکن و وی‌پی‌ان ست. ولی وجود اختلالات زیاد عملکرد این ابزارها را هم تحت‌الشعاع قرار داده است. راهی دیگر برای عبور از فیلترینگ، استفاده از مرورگرهایی است که وی‌پی‌ان داخلی دارند. در این مقاله یک نمونه مناسب را معرفی می‌کنیم.

مرورگر AVG یکی از محصولات امن و مناسب شرکتی به همین نام است که ابزارهای امنیتی تولید می‌کند. در ساختار داخلی این ابزار یک وی‌پی‌ان تعبیه شده است که دسترسی آزاد کاربران به وب‌سایت‌ها را هموار می‌کند. 

قابلیت‌های مرورگر AVG: 

 

پشتیبانی از قابلیت Private Browsing mode: به این معنا که هیچ ردی از وب‌گردی شما به جا نمی‌گذارد. 

مسدود‌شدن تبلیغات: به طور خودکار از شر تبلیغات مزاحم راحت می‌شوید. 

پشتیبانی از آنتی‌ویروس داخلی: به طور خودکار تروجان‌ها و حملات فیشینگ‌ را برای شما شناسایی و مسدود می‌کند.  

استفاده از رمزگذاری HTTPS

حذف کوکی‌ها

جلوگیری از ردیابی فعالیت‌های شما توسط سایت‌های سوم‌شخص

پشتیبانی از ویندوز و اندروید

امکان تونل‌کردن کل گوشی برای دسترسی به منابع مسدود‌شده

قابلیت رمزگذاری برای دسترسی به مرورگر

پس از دانلود نسخه مورد نظر، برنامه را اجرا کنید. اگر تمایل به استفاده از وی‌پی‌ان داخلی داشتید، کافی است روی پرچم کشورها بزنید و سرور مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید بدون محدودیت به سایت‌های فیلتر‌شده دسترسی داشته باشید.

برای تونل‌کردن کلی گوشی و دسترسی به منابع فیلترشده به صورت آزاد هم به مسیر زیر بروید: 

Global Settings> Device Wide VPN Settings

تیک گزینه‌ Device Wide VPN Auto-Connect را فعال کنید. همچنین در این قسمت امکان انتخاب سرور مورد نظر خود را هم دارید. 

در قسمت Security & Privacy می‌توانید ببینید که قابلیت‌های VPN, Ad Block, Block Tracker فعال هستند یا خیر. با انتخاب گزینه Delete Browsing Data on Exit هم می‌توانید تنظیم کنید که بعد از هر خروج، تمام اطلاعات شما از مرورگر پاک شود. همچنین در قسمت  Security & Privacy امکان انتخاب تنظیم دی‌ان‌اس را دارید؛ چند گزینه در اختیار شما قرار گرفته شده است. 

نکته: امنیت بالای این مرورگر، امکان گرفتن اسکرین‌شات برای این مطلب را به ما نداد. در صورت مواجه‌شدن با مشکل در استفاده از این ابزار، سوالات خود را برای کارشناسان ما به آدرس tech@tavaana.org ایمیل کنید.