Search

مخفی‌سازی عکس‌ها و ویدیوها در اندروید با ES File Explorer

آیا می‌دانید که این امکان وجود دارد که شما عکس‌ها و ویدیوی‌های خود را در دستگاه‌های اندرویدی‌ خود مخفی کنید؟ به این معنا که طوری این فایل‌ها را در دستگاه‌تان رمز‌گذاری کنید که اگر به دست کسی بیفتد، نتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. 

البته اپلیکیشن‌های زیادی برای این کار وجود دارند که امکان رمز‌گذاری و مخفی‌کردن گالری عکس و ویدیو‌ها را به شما می‌دهند، اما ما در این مقاله به معرفی اپلیکیشن اندرویدی ES File Explorer می‌پردازیم که کارایی خوبی دارد و کارکردن با آن نیز بسیار ساده است.

ES File Explorer، جزو اپلیکیشن‌های برتر مدیریت فایل‌ها در اندروید است، که برای ویژگی‌هایی که دارد، این اپلیکیشن را به اپلیکیشن محبوب در میان کاربرای اندروید تبدیل کرده است. 

در مرحله اول، اپلیکیشن ES File Explorer را از گوگل پلی دانلود کنید.

پس از اجرای آن، در منوی اپلیکیشن، به قسمت Local و سپس به بخش storage بروید که در این قسمت همه فولدرهای موجود در دستگاه را خواهید دید.

فولدری که می‌خواهید مخفی کنید را انتخاب کنید.  

در این مرحله روی گزینه سه‌نقطه بزنید و hide را انتخاب کنید.

 

با این کار، فایل مورد نظرتان پنهان می‌شود. 

برای دسترسی به فایل پنهان‌شده نیز وارد منوی ES File Explorer شوید، به قسمت Tools بروید و روی Hide List بزنید و فولدر‌هایی که پنهان کردید را در آنجا ببینید. 

برای بازگرداندن فایل از حالت پنهان به حالت عادی، ابتدا آن فایل را انتخاب کنید و روی گزینه restore بزنید که از فهرست Hide List خارج شود.