Search

Mullvad؛ مرورگر امن و مناسب

تواناتک: بحث امنیت مرورگرها از اهمیت بسیاری برخوردار است، به این دلیل که مرورگرها به عنوان درگاه اصلی کاربران به اینترنت، می‌توانند هدف حمله هکرها و بدافزارها قرار گیرند. پس استفاده از مرورگرهای با امنیت بالاتر، نقش مهمی در امنیت شما دارند. بنابراین در این مقاله به معرفی مرورگر امن به نام Mullvad می‌پردازیم.  

Mullvad یک مرورگر امن و مناسب است که توسط گروه  Mullvad VPN و Tor Project منتشر شده است و هدف اصلی آن بالابردن امنیت وب‌گردی و حفظ حریم خصوصی کاربران است.

مرورگر Mullvad به‌طور پیش‌فرض هیچ کوکی، کش و تاریخچه‌ای از وب‌گردی شما را ذخیره نمی‌کند. همچنین، این مرورگر یک دکمه reset دارد که همه اطلاعات را ریست می‌کند و یک صفحه تمیز در اختیار شما می‌گذارد.

وقتی از این مرورگر استفاده می‌کنید همه ردیاب‌ها به صورت اتوماتیک بلاک می‌شوند و شما نیاز به نصب افزونه‌های مختلف برای انجام این کار ندارید.

شرکت سازنده این مرورگر در سایت رسمی‌شان به این موضوع اشاره کرده‌اند که هیچ‌ عنوان اطلاعاتی از کاربران جمع‌آوری نمی‌کنند. ادعای این شرکت حفظ حریم خصوصی به عنوان اولین و مهم‌ترین هدف‌شان برای تولید ابزار‌های مختلف است. 

این ابزار برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز مک‌ او.اس و لینوکس به صورت رایگان و بدون محدودیت عرضه شده است. برای دانلود به سایت رسمی  (لینک دانلود مستقیم ویندوز) این ابزار مراجعه کنید.