Search

دانلود، نصب و به‌روزرسانی درایورهای ویندوز با DriverPack Solution

اکثر ما می‌دانیم که معمولا نصب و دانلود درایور سخت‌افزارهای دستگاه، پس از تغییر سیستم عامل و در صورتی که همه درایورها یکجا در دسترس شما نباشند، کار وقت‌گیر و آزاردهنده‌ای است. اما ما یک راه حل داریم برای آن که در ادامه این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم. 

در این مقاله ابزار DriverPack Solution را برای دانلود، نصب و به‌روزرسانی درایورهایتان به شما معرفی می‌کنیم که کار را برای شما راحت‌تر می‌کند. 

DriverPack Solution، یک ابزار حرفه‌ای برای دانلود و نصب خودکار داریورهای لپ‌تاپ و کامپیوتر است؛ همینطور برای تشخیص درایورهای قدیمی که به آپدیت و به‌روزرسانی نیاز دارند. از این ابزار به عنوان یک وسیله برای صرفه‌جویی در وقت یاد می‌شود؛ چرا که شما را از تشخیص و تعمیر درایورها به صورت دستی، بی‌نیاز می‌کند. همینطور این برنامه مزایایی دارد که آن را از سایر ابزارها متمایز می‌کند. 

مزایایی مثل:

  • تشخیص درایورها به صورت خودکار
  • دانلود درایورها فقط با یک کلیک
  • امکان دانلود به صورت آنلاین و آفلاین.

شما می‌توانین از این برنامه به صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنید. البته قطعا استفاده از نسخه آنلاین آن بهتر است، اما  برای این کار، باید حجم اینترنت کافی داشته باشید. 

روش استفاده آنلاین: این ابزار را حتما از طریق سایت رسمی، برنامه را دانلود کنید. 

پس از نصب و اجرای برنامه، در صفحه‌ای که باز می‌شود،  روی گزینه Install Automatically بزنید. در پنجره بعدی نیز گزینه configure the computer automatically را انتخاب کنید. 

بعد از کلیک‌کردن، می‌بینید که درایورهای لازم در حال دانلود هستند.

پس از به‌پایان‌رسیدن دانلود، درایورها به طور خودکار نصب می‌شوند. بعد از آن، پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که از شما می‌خواهد برای اجرای نرم‌افزارهای نصب‌شده، سیستم‌تان را restart کنید.

روش آفلاین

در این روش پس از دانلود و نصب برنامه، زمانی که آن را اجرا کردید، گزینه Expert Mode را انتخاب کنید. سپس، لیست درایورهای مورد نیاز به همراه برنامه‌های پیشنهادشده برای شما نمایش داده می‌شود. 

پیشنهاد می‌کنیم تیک تمام برنامه‌های پیشنهادی که در لیست وجود دارد را  بزنید و همه را  نصب کنید.

پس از انتخاب درایورها، روی گزینه Install automatically بزنید.

به همین سادگی می‌توانید درایورهای سیستم‌تان را دانلود، نصب و به‌روزرسانی کنید. البته لازم است یادآوری کنیم که ابزارهای زیادی وجود دارند که عملکردی مشابه عملکرد DriverPack Solution دارند اما ما در این مقاله، این نرم‌افزار را به شما معرفی کردیم به این دلیل که  این ابزار، یکی از ابزارهای مفید و ساده‌ برای این کار است.