Search

بازنشانی تنظیمات شبکه و اینترنت در اندروید و آی‌او‌اس

اگر اتصال‌ دستگاه هوشمندتان به اینترنت یا حتی داده تلفن همراه و بلوتوث، با اختلال روبرو می‌شود، می‌بایست عیب‌یابی کرده و مشکل را حل کنید و اگر عیب‌یابی به نتیجه نرسید، باید تنظیمات شبکه را بازنشانی یا ریست کنید. در ادامه به چگونگی انجام بازنشانی در اندروید و آی‌او‌اس می‌پردازیم.

ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که شما با بازنشانی تنظیمات اینترنت یا شبکه دستگاه‌تان، در حقیقت تمام تنظیماتی که تا پیش از این اعمال کرده‌اید را از دست می‌دهید و با این کار دستگاه را از نظر شرایط و وضعیت اتصال اینترنت، به حالت کارخانه و تنظیمات پیش‌فرضش برمی‌گردانید.

آی‌او‌اس

برای انجام این کار در آیفون، وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه شوید، گزینه General را انتخاب کنید و روی Reset بزنید و سپس گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید.

در مرحله بعد باید رمز عبور دستگاه آی‌او‌اس خودتان را وارد کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید کار را پیش ببرید. پس از واردکردن رمز عبور، گزینه قرمزرنگ Reset Network Settings را انتخاب کنید تا تنظیمات اینترنت و شبکه آیفون یا آیپدتان به کلی حذف شود و به وضعیت پیش‌فرض برگردد. 

اندروید

به تنظیمات گوشی بروید و وارد قسمت System شوید. به بخش Advanced و سپس Reset options بروید و گزینه reset Wi-Fi, mobile & Bluetooth را انتخاب کنید و روی Reset settings بزنید.

به این ترتیب پس از مدت کوتاهی تمام تنظیمات وای‌فای، داده تلفن همراه یا Mobile Data و حتی بلوتوث دستگاه شما به حالت اولیه برگردانده می‌شود.