Search

سال‌گرد کشته‌شدن مهسا امینی؛ احتمال افت شدید سرعت اینترنت و نکاتی که باید بدانیم

تواناتک: در روز‌های آینده ممکن است با افت شدید سرعت اینترنت یا قطعی آن رو به‌رو بشید. توی این مقاله آموزشی به شما نکات مهم را در این خصوص اشاره می‌کنیم. 

با نزدیک‌شدن به سالگرد مهسا امینی احتمالا اختلالات اینترنتی و فیلترینگ در ایران بیش‌تر خواهد شد. خیلی خوب است که قبل از این نوسانات، برخی ابزارهای لازم را روی سیستم خود داشته باشید. 

وی‌.پی‌.ان

مهم‌ترین ابزاری که لازم است در مواقع اختلالات اینترنتی، در دستگاه خود داشته باشید، وی‌.پی‌.ان است. توصیه ما این است که چندین اپلیکیشن وی‌.پی‌.ان مختلف را روی سیستم خود داشته باشید. زیرا زمانی که اختلالات اینترنت زیاد است، عملکرد ابزارها بسیار پایین می‌آید و در بسیاری از موارد، امکان اتصال به سرور‌ها را نخواهید داشت. 

برای دریافت آخرین نسخه از ابزارهای رفع فیلترینگ می‌توانید به کانال تلگرام «بشکن» مراجعه کنید یا یک ایمیل خالی به آدرس [email protected] بزنید تا لیست ابزارها را به همراه لینک دانلود فایل‌های آن‌ دریافت کنید. 

پروکسی

اگر برای اتصال به تلگرام از پروکسی استفاده می‌کنید، حتما اپلیکیشن‌های Shadowsocks وOutline  وv2rayNG و NapsternetV را روی سیستم خود نصب کنید. اگر نحوه اتصال پروکسی‌ها را نمی‌دانید، این ویدیو را ببینید و این مطلب را بخوانید. همچنین برای دریافت روزانه لیست پروکسی‌ها، کافی ست در خبرنامه «بشکن» عضو شوید تا لیست پروکسی‌ها برای شما روزانه ایمیل شود. 

اپلیکیشن‌های ارتباطی آفلاین

مورد بعدی که نباید اصلا از آن غافل شوید، نصب اپلیکیشن‌های ارتباطی آفلاین است. مطمن شوید این اپلیکیشن‌ها را نیز روی دستگاه خود دارید. توصیه تواناتک استفاده از اپلیکیشن‌های Briar – Bridgeefy – NewNode است. 

حتما این اپلیکیشن‌های امن ارتباطی را روی دستگاه خود داشته باشید که اگر به هر دلیلی وی‌.پی‌.ان‌ها کار نکردند، از طریق اپلیکیشن‌های ارتباطی امن مانند Google Meet امکان برقراری با دوستان و خانواده خود  را داشته باشد. 

اگر هم شرایط اعتراضی دوباره برگشت و قصد شرکت در اعتراضات را داشتید، به نکات زیر دقت کنید:

  • هنگام اعتراضات، معترضان و فعالان از پیام‌رسان‌ها برای خبررسانی و اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند. در این شرایط رعایت امنیت بسیار ضروری است. در این ویدیو به رعایت نکات امنیت در واتس‌اپ و در این ویدیو به رعایت نکات امنیت در اینستاگرام پرداخته‌ایم. 
  • تلگرام نیز به دلیل محبوبیت، اپلیکیشنی است که کاربران برای دریافت آخرین اخبار و ارتباطات در اعتراضات از آن استفاده می‌کنند؛ به همین منظور ما در این ویدیو به رعایت نکات امنیتی درباره تلگرام پرداختیم. 
  • در این ویدئوی آموزشی نیز به ذکر ۱۲ نکته برای حفظ امنیت دیجیتال و حریم خصوصی شما اشاره کرده‌ایم. 

لینک مطالب آموزشی مهم برای اعتراضات:

استفاده امن از آیفون هنگام اعتراضات

۲ نکته درباره هماهنگ‌کردن اعتراضات

چرا نباید در روزهای اعتراضات از برخی وی‌.پی‌.ان‌ها استفاده کنیم؟

نکات امنیتی برای حضور در اعتراضات آنلاین

شصت ثانیه: نحوه تغییر صدا در ویدئوهای ارسالی از اعتراضات

شصت ثانیه: محوکردن چهره‌ها در عکس

در اعتراضات گذشته ما از طریق خبرنامه بشکن به صورت روزانه برای کاربران از طریق ایمیل لیست پروکسی، فایل وی‌.پی‌.ان‌های امنی که درست کار می‌کند را ارسال کردیم همچنین سایر ابزارها که در آن شرایط کار کارایی خوبی داشتند و مناسب اطلاع‌رسانی بودند را در اختیار شما قرار دادیم. پس در خبرنامه ما عضو شوید تا اگر شرایط فیلترینگ به‌گونه‌ای شد که وی‌.پی‌.ان‌ها برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی وصل نشد، بتوانید ایمیل‌های کمکی ما را دریافت کنید. 

لینک عضویت در خبرنامه : http://goo.gl/A7DbzA