Search

معرفی وب‌پروکسی‌های امن برای وبگردی آزاد

تواناتک: فیلترینگ و عدم دسترسی کاربران در ایران به منابع فیلترشده روز‌به‌روز بیش‌تر می‌شود. کاربران همواره دنبال ابزارهایی امن برای رهایی از فیلترینگ هستند. در این مقاله به منظور رهایی از این وضعیت، به معرفی وب‌پروکسی‌های امن برای وبگردی آزاد پرداخته‌ایم.

وب‌پروکسی چیست؟

پروکسی در واقع پلی است میان سیستم کاربر و اینترنت. شما از طریق پروکسی می‌توانید به منابع و وب‌سایت‌های مسدود‌ و فیلتر‌شده دسترسی داشته باشید. همچنین با این روش، آدرس‌آی‌.پی واقعی شما پنهان می‌شود و تنها ‌آی‌.پی پروکسی برای سایتی که به آن مراجعه کرده‌اید، نمایش داده می‌شود. بنابراین هنگام وب‌گردی، پروکسی از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند. در واقع شما از طریق یک وب‌سایت – که همان وب‌پروکسی است – می‌توانید به‌راحتی و امن وب‌گردی کنید و به‌سایت‌های مسدودشده سر بزنید.

وب‌پروکسی بهتر است یا وی‌.پی‌.ان؟

جواب این سوال وی‌.پی‌.ان است. قطعا وی‌.پی‌.ان برای دسترسی شما به وبسایت‌های فیلترشده، ابزار کامل‌تری است. از طریق وی‌.پی‌.ان می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی که فیلترشده‌اند نیز استفاده کنید. درست است که این دو ابزار قابلیت مخفی‌کردن آدرس‌آی‌.پی شما را دارند اما وب‌پروکسی، برخلاف بسیاری از وی‌پی‌.ان‌ها، نمی‌تواند به اندازه کافی هویت شما را ناشناس نگه‌ دارد. از دیگر قابلیت‌های خوب و مهم وی‌.پی‌.ان، استفاده از سیستم رمزگذاری‌شده است. بسیاری از وی‌.پی‌.ان‌ها ترافیک مصرفی شما را رمزگذاری می‌کنند، در حالی که وب‌پروکسی این قابلیت را ندارد.

استفاده از پروکسی را زمانی توصیه می‌کنیم که ابزارهای عبور از فیلترینگ دیگر کار نمی‌کنند و شما نیاز به دسترسی به سایت‌های فیلترشده دارید.

وب‌پروکسی‌های رایگان و امن:

HidesterHide.meProxySite.comKProxyVPNBookMegaproxyHMSکافی است یکی از موارد بالا را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، کادری را برای واردکردن سایت فیلترشده مورد نظر خود می‌بینید. همچنین در برخی از آن‌ها می‌توانید با استفاده از گزینه کنار کادر، محل پروکسی خود را انتخاب کنید؛ در حقیقت با این کار، آدرس‌آی‌.پی کشور دلخواه‌تان را انتخاب می‌کنید.

اگر می‌خواهید به‌آسانی و با‌سرعت مناسب به سایت‌های فیلترشده‌ای مثل Youtube، Facebook، Twitter و Netflix دسترسی داشته باشید و دغدغه حفظ امنیت و ناشناس‌ماندن را ندارید، از وب‌پروکسی استفاده کنید. در غیر این صورت، استفاده از وی‌.پی‌.ان و فیلترشکن‌های امن را به شما توصیه می‌کنیم.