دانلود زمان‌بندی‌شده فایل‌ها با ADM در اندروید

می‌دانیم که دانلود فایل‌ها – به‌ویژه فایل‌های سنگین – همواره دردسرساز بوده‌اند، چراکه بخش بسیاری از حجم بسته‌های اینترنتی شما را مصرف می‌کند، این موضوع در داخل ایران دردسرهای بیش‌تری دارد به این دلیل که محدودیت مصرف اینترنت برای شما بیش‌تر است. اما معمولا شرکت‌های تامین‌کننده این پروموشن را به شما می‌دهند که مثلا شب‌ها می‌توانید بدون محدودیت از نت استفاده کنید که این زمان می‌تواند زمان مناسبی برای دانلود فایل‌ها باشد. اگر می‌خواهید بدانید که چطور می‌شود فایل‌ها را با یک زمان‌بندی مناسب و به طور خودکار دانلود کرد، این مقاله را تا آخر بخوانید تا با هم نحوه انجام این کار در اندروید برا  بررسی کنیم.

وقتی که شما می‌خواهید یک فایل سنگین را دانلود کنید بهتر است زمانی را برای دانلود آن انتخاب کنید که در آن موقع از اینترنت برای کارهای دیگر استفاده نمی‌کنید تا کاهش سرعت نت باعث نشود کارهایتان کندتر انجام شود.

اپلیکیشن ADM

ما برای این کار اپلیکیشن ADM را به شما معرفی می‌کنیم. ADM، اپلیکیشن مناسبی است برای دانلود فایل‌ها در اندروید، در حقیقت این ابزار، یک دانلود‌منیجر رایگان و مناسب است که این امکان را به شما می‌دهد که فایل‌هایتان را به صورت زمان‌بندی‌شده و اتوماتیک دانلود کنید. 

ابتدا اپ را از گوگل‌پلی دانلود و اجرا کنید.هنگامی که برنامه را برای اولین بار اجرا می‌کنید از شما یک سری دسترسی‌ها به بخش‌های مختلف دستگاه‌تان می‌خواهد. پس دسترسی‌های لازم را به آن بدهید. 

در مرحله بعد، در تب Queue، روی علامت + به اضافه در پایین و سمت راست بزنید. لینک دانلود مورد نظر را که از قبل کپی کرده بودید را paste کنید و دکمه استارت را بزنید.

در مرحله بعد روی اسم فایلی که در حال دانلود است، کلیک کنید و آن را متوقف کنید. با انگشت‌تان آن را به سمت چپ بکشید و روی گزینه Settings بزنید. در Settings گزینه Scheduler را انتخاب کنید.

سپس در بخش Scheduler گزینه Download Files را فعال کنید و بعد نیز زمان شروع و توقف دانلود را مشخص کنید. 

به همین سادگی ساده دانلود فایل شما در زمانی که تنظیم کردید، به صورت اتوماتیک شروع می‌شود و در زمانی که برای توقف آن مشخص کردید، متوقف می‌شود.