Search

 حذف تاریخچه وب‌گردی در مرورگرهای مختلف

آیا می‌دانید که حذف تاریخچه وب‌گردی برای امنیت شما چقدر اهمیت دارد؟ آیا تا کنون و به طور مرتب این کار را انجام داده‌اید؟ اگر پاسخ شما منفی است و نمی‌دانیدچطور باید تاریخچه وب‌گردی‌ خود را پاک کنید، این مقاله را تا آخر بخوانید تا به نحوه انجام این بپردازیم.

در ادامه نحوه انجام این کار در مرورگرهای مختلف را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم.

Chrome

 در مرورگر کروم برای حذف تاریخچه وب‌گردی، وارد تنظیمات کروم شوید، به قسمت Privacy and security برید. سپس به بخش Clear browsing data بروید،  و تیک گزینه‌ژ Browsing History را بزنید و برای پاک‌شدن تاریخچه‌ وب‌گردی‌تان، روی گزینه‌ Clear Data بزنید. به همین سادگی تاریخچه وب‌گردی کروم را پاک کنید. 

Firefox

در مرورگر فایرفاکس وارد بخش تنظیمات شوید، به قسمت Privacy and security بروید. سپس به بخش History رفته و روی گزینه‌ Clear History بزنید. در آن‌جا بخش Firefox will را، روی Never Remember History تنظیم کنید.

Edgeـ

 در اج هم برای حذف تاریخچه مرورگر، وارد  قسمت Settings شوید. در بخش Privacy Search and Service، گزینه‌ Choose what to clear را انتخاب کنید و تیک Browsing History را بزنید و در نهایت نیز برای حذف، روی Clear کلیک کنید. 

Safari

مرورگر سافاری را باز کنید، از منوی آن وارد بخش Clear History شوید و یک بازه زمانی برای حذف همه اطلاعات موجود در مرورگر را انتخاب کنید  و در نهایت روی گزینه Clear History بزنید.

توصیه ما این است که به صورت مدام تاریخچه جستجو مرورگرهایی که از آن استفاده می‌کنید را برای حفظ حریم خصوصی‌ خود پاک کنید، چرا که اگر بنا به هر دلیلی، سیستم شما دست افراد غریبه بیفتد، از طریق این بخش می‌توانند وب‌گردی شما را شناسایی کنند.